Розроблено технологію виготовлення ультраміцної цегли із землі і паперу

Завдяки технології запропонованій компанією Practical Engineering, з'явилася ще одна причина, по якій звичайна земля або ґрунт заслуговує на нашу повагу і захоплення. Компанія продемонструвала кілька прикладів того, як звичайна земля може стати неймовірно міцним будівельним матеріалом. Все, що потрібно – це трохи сполучного матеріалу, але не сталевих балок чи вуглецевого волокна, а паперу, тканини або екранів для вікон, щоб створити цеглу з землі, здатну витримати вагу людини або навіть автомобіля, пише Іnhabitat.

У відео Греді Хіллхаус (Grady Hillhouse) демонструє вражаючу міцність механічно стабілізованої землі (так званої MSE (Mechanically Stabilized Earth) або підсиленого ґрунту). Греді, талановитий інженер-будівельник і хлопець, який не боїться забруднити руки в землі, обговорює підводні камені будівництва з пухкого сухого піску в якості прикладу. Відео включає багато технічних подробиць, але принципи зрозуміти легко, якщо ви коли-небудь набирали мокрий пісок на пляжі в чашку або форму і перевертали її, щоб побудувати замок з піску. Мокрий пісок або інший тип ґрунту тримає форму, але він не здатен витримати велику вагу.

На цьому етапі зміцнюючі матеріали вступають в гру. При закладанні в форму піску або землі шарами між, наприклад, листами паперу «утримуючий тиск» допомагає збалансувати і розподілити вагу, щоб створити надміцний будівельний матеріал. Дивно те, що мова не йде про спеціально виготовлений або товстий паперовий шар. Греді використовує паперові рушники, щоб продемонструвати принцип, потім наступає на 15-фунтовий створений ним блок.

Хіллхаус зазначає, що MSE вже використовується в містах по всьому світу, хоча більшість людей не знають про це. Через низьку вартість і легкодоступність MSE є перспективним методом будівництва, де існують бюджетні обмеження, а екологічність є однією з головних умов.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: