Розроблено поліпшену технологію моніторингу працездатності акумулятора

Група вчених з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі розробила чіп, що визначає працездатність акумуляторної батареї і безпечність її використання.

«Розумний» чіп надсилає попередження, якщо батарея в смартфоні або електромобілі несправна або є ризик її загоряння. Як відомо, існуючі системи захисту комерційних батарей посилають попередження лише тоді, коли вона вже перегрілася.

Розробка нової мікросхеми проводилася під керівництвом Рашида Язами, винахідника графітового анода. Вважається одним з трьох авторів технології літій-іонних батарей. Саме Язама повідомив про створення діагностичного мікрочіпа, який попереджає ризик загоряння джерел живлення і обіцяє скоротити тривалість зарядки, повідомляє ресурс КО.com.ua


Реалізований алгоритм здійснює глибшу діагностику функціонального стану батареї і ступеня її зарядки, ніж це було можливо до цих пір. За даними університету, навіть у новітніх моделях батарей діагностика зводиться лише до виміру показників напруги і температури.

Нова технологія, окрім визначення вірогідністі спалаху елементів живлення, дозволяє визначати точний стан заряду батареї, і таким чином, оптимізувати процес зарядки. Батарея буде експлуатуватися в найкращому режимі і заряджатися швидше.

Наразі ведеться підготовка до масового впровадження цієї технології. 

Очікується, що мікрочіп забезпечить економію часу зарядки більше, ніж в новітніх смартфонах Microsoft, Samsung, Google, де використовуються чіпи Qualcomm з системою Quick Charge 2.0. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка