Розроблено плавучу мініелектростанцію для гірських річок

Використання маленьких гідроелектростанцій передбачає, в основному, внесення змін у звичний рух води в річці. Для цього встановлюють невеликі греблі, «закривають» русло річечки в штучний трубопровід. Це є втручанням у природні процеси річки, що може привести до впливу на розвиток живих організмів, котрі є у воді і біля берега – змінюється кількість і якість води.

Німецький інженер Андреас Цельзеймаер  розробив конструкцію компактної гідроелектростанції, котра дозволяє уникнути впливу на екосвіт річки. Це компактна мобільна електростанція, котра зможе забезпечувати електроенергією невелике сільське поселення.

4.jpg

Згідно даних Міжнародного енергетичного агентства, в світі 300 млн осіб проживає поблизу річок, не маючи електроенергії.  Використання традиційних міні-гідроелектростанцій,  для таких осіб, є дуже дорогим і складним в експлуатації.  

5.jpg

За підтримки Мюнхенського технічного університету були розроблені перші зразки нової конструкції міні-ГЕС, котрі отримали назву «Ротор». Досліджувалися вони у віддалених районах Амазонки. Дослідження дали можливість розробити вже третій прототип пристрою.  

6.jpg

Основою міні-ГЕС  є ротор Дар’є, котрий має високий коефіцієнт швидкохідності при малих швидкостях потоку. Вертикальна вісь трилопатевого турбінного колеса встановлена в центрі надувної гумової камери, а енергія турбіни передається на спеціально розроблений генератор. «Ротор» простий, надійний, недорогий і не вимагає навиків для встановлення та експлуатації. 

Серійне виготовлення «Роторів» планується на початок 2015 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка