Розроблено нову «проточну технологію» для дешевшого зберігання енергії в батареях

Перспективна технологія органічної проточної батареї обіцяє різко знизити вартість і поліпшити стійкість роботи системи зберігання енергії. Технологія, яка була розроблена в Тихоокеанській північно-західній національній лабораторії (США, штат Вашингтон), має низьку вартість і використовує стійкі синтезовані молекули замість традиційних комерційних металів, і може бути інтегрована в існуючі батареї, повідомляє ресурс FacePla.net.

Проточні батареї відрізняються за формою і функцією від типових літій-іонних батарей. Вони зберігають свої активні хімічні речовини - рідкі електроліти - у двох зовнішніх баках. Для вироблення електроенергії ці рідини закачують в центральний колектор з двома електродами, які розділені мембраною. Вони обмінюються іонами через цю мембрану, і цей процес виробляє електроенергію. Для накопичення електроенергії, відбувається зворотний процес.
Такі батареї мають ряд переваг. Проблема полягає в тому, що стандартні матеріали електролітів ванадію і брому є дорогими, небезпечними і токсичними. Такий стандартний набір матеріалів спостерігається у 79% існуючих проточних батарей.

Американські дослідники вважають, що їх нові органічні електроліти (метилвіологен, в якості аноліта, і 4-гідрокси-2,2,6,6-тетраметілпіперідин-1-оксиліт в якості католіта, а також хлорида натрію для реалізації розрядки) можуть стати новим стандартом.


Вони очікують, що проточна батарея з новим дизайном буде обходитися у $180 за кіловат-годину, що на 60% менше, ніж типова проточна батарея на основі ванадію. Нові рідкі електроліти були також розроблені як заміна для існуючих систем, так що не буде ніякої необхідності змінювати існуючу інфраструктуру.

Дослідники вже протестували технологію в невеликій 600-мВт батареї. Вона була стабільною протягом 100 циклів з майже стовідсотковою ефективністю при щільності струму від 20 до 100 мА на квадратний сантиметр, з оптимальною потужністю продуктивності 40-50 мА на квадратний сантиметр.

Тепер вони планують зробити велику тестову версію, яка може підтримувати пікове навантаження типового американського будинку (до п’яти кіловат). Дослідники також намагаються збільшити циклічність, щоб батарея могла зберігати свою ємність протягом тривалого часу без заміни електролітів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка