Розроблено наноматеріал, який перетворює 90% сонячної енергії в тепло

Група вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго повідомила про розробку наноматеріалу, який володіє високою зносостійкістю, здатністю переносити екстремально високі температури і перетворювати в тепло 90% сонячної енергії, яка потрапляє на його поверхню. Новий матеріал може також витримувати температуру, що перевищує 700°С і зберігати свої властивості протягом багатьох років на відкритому повітрі, незалежно від впливу повітря і вологи, повідомляє energeticsdigest.ru.

Поверхня матеріалу має багатоступеневу структуру, утворену наночастинками з діелектрика, вкритими тонким шаром провідника, в даному випадку - борида кремнію. Розміри наночастинок варіюються від 10 нм до 10 мкм. Така поверхня ефективно вловлює і поглинає світло, причому при високих температурах ефективність матеріалу підвищується.

Наноматеріал планується використовувати як поглинач для концентраторних сонячних енергоустановок. Сучасні комерційні поглиначі функціонують тільки при більш низьких температурах і майже щорічно потребують заміни.

Концентраторні сонячні електростанції в усьому світі генерують приблизно 3,5 ГВт екологічно чистої енергії, достатньої для електрифікації більше 2 мільйонів квартир. Нові ж станції, які зараз споруджуються і почнуть працювати в найближчі роки, збільшать вироблення електроенергії до 20 ГВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка