Розробка вінницького винахідника зробить платежі за компослуги справедливими

Вінницький винахідник, Леонід Кравчук, має розробку, котра допоможе встановити облік в кожній квартирі всіх багатоповерхових будинках, котрі мають стоякову подачу тепла. Облік потрібний для того, щоб проводити точні розрахунки за спожите тепло окремим власником. Це ж приведе до того, що кожен власник буде зацікавленим у збереженні тепла, економії коштів на оплату. «Розкидання» показів загальнобудинкового лічильника на кожну квартиру в залежності від площі квартири, не дає господарям бути зацікавленими у зменшенні тепла – економія в одній квартирі «знищується» перерозподілом цієї економії на всіх інших власників квартир. 

Пропонована корисна модель відноситься до техніки обліку теплової енергії і може бути використана, зокрема, для комерційного обліку спожитої теплової енергії, як у окремих приміщеннях багатоповерхового будинку з вертикальним розведенням труб (стояків), так і у будинку в цілому.  

3.jpg

Система поквартирного обліку спожитого тепла у багатоповерховому будинку з вертикальним розведенням труб (стояків) має у своєму складі  кімнатні датчики температури, встановлені у кожній кімнаті будинку, через яку проходить стояк з батареями опалення і лінії зв′язку, підключені до контролера (стояковий обчислювач). В підвалі встановлені стоякові витратоміри, призначені для вимірювання кількості пройденого через стояк теплоносія. Стоякові обчислювачі призначені для обчислення кількості тепла, витраченого батареями опалення, підключеними до відповідного стояка, кожний кімнатний датчик температури встановлюється на верхній або нижній частині стояка кімнати і призначений для вимірювання температури теплоносія на вході стояка в кімнату і на виході, кімнатні датчики температури відповідного стояка та стояковий витратомір підключені лініями зв’язку до відповідних входів стоякового обчислювача, а стоякові обчислювачі підключені лінією зв’язку до центрального обчислювача, призначеного для формування бази даних поквартирного споживання тепла.

Система обліку спожитого тепла є більш достовірною за інші системи-прототипи, оскільки дозволяє здійснювати контроль спожитого тепла в реальному часі і, практично, виключає вплив на отримані дані дії конкретного мешканця квартири на роботу системи.
Система також включає автоматизований тепловий пункт, призначений для обліку будинкового споживання тепла та регулювання його подачі в будинок.
Тепло, витрачене на загальнобудинкові потреби, оплачується власниками квартир за узгодженою формулою (наприклад – пропорційно до спожитої кожною квартирою теплової енергії або пропорційно площі квартири).
Для регулювання споживання тепла на кожній батареї опалювання  встановлений регулювальний пристрій.

Схема квартирного датчика температури може також передбачати сигналізацію диспетчеру у випадку несанкціонованого втручання (взлому).
Таким чином, пропонована система обліку спожитого тепла у багатоповерховому будинку з вертикальним розведенням труб дозволяє отримати більш достовірні та контрольовані дані, на основі котрих кожен зацікавлений власник квартири може регулювати теплоспоживання і отримувати економію коштів на опалення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка