Розробка нідерландських вчених очищує 85% використаної в побуті води

Нідерландська компанія Hydraloop розробила однойменну систему рециркуляції для економії витрат води в житлових будинках. Технологія отримала нагороду виставки CES 2020 як краща інновація в категорії екологічної стійкості, пише New Atlas.

Система легко підключається і очищує 85% використовуваної в побуті води, в тому числі 95% стоків від душа і вмивання і 50% стоків від прання. Очищену воду можна пити, але можна застосовувати для наповнення басейнів, зливних бачків і поливу рослин. В цілому технологія дозволяє скоротити витрати води на 45%.

Система очищення не використовує фільтри, які не треба міняти. Замість цього вона покладається на шість систем очищення, включаючи седиментацію, бактеріальну обробку і ультрафіолетову дезінфекцію. Hydraloop заощаджує не тільки воду, а й електрику: вода всередині системи зберігає кімнатну температуру, тому не потрібно витрачати електрику на повторний нагрів. За оцінкою озробників, в будинках, де використовують електричні водонагрівачі, це економить близько 600 кВт * год на рік.

У разі поломки Hydraloop просто відключається і припиняє повторну подачу води. Це виключає ризик використання неочищеної води. Компанія також розробила додаток для смартфона, що дозволяє стежити за станом системи і керувати відразу декількома станціями очищення, наприклад, у великих будинках або готелях.

Вартість Hydraloop становить $ 4000. Середньостатистична американська сім'я платить за воду близько $840 на рік, тому пристрій окупиться приблизно за десять років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: