Розмитнення електромобілів можуть скасувати через 2 дні - українці збираються на акцію підтримки

У цей четвер, 12 листопада, у Верховній Раді будуть розглядатися законопроекти 1912 та 1674 про скасування ПДВ і мита на ввезення електромобілів.

Зокрема Закон 1674 «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» щодо скасування ввізного мита на електромобілі» вводить в митний класифікатор «чисті» електромобілі.

Закон 1912 передбачає:
  • Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, що класифікуються у товарній підкатегорії 8703 90 10 00 згідно з УКТ ЗЕД .
  • Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, що класифікуються у товарній підкатегорії 8703 90 10 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Прийняття цих законів дасть ряд позитивних результатів, зокрема:
  1. вартість електромобілів знизиться на 20-30%
  2. зарядка електромобілів у нічний період допоможе розвантажити українські електромережі
  3. зменшиться енергетична залежність України від імпортного бензину
  4. покращиться екологічна ситуація в країні
Для підтримки цього закону під стінами верховної ради планується провести акцію. Очікується, що голосування по законах буде після обіду, тому всіх бажаючих підтримати прийняття цього закону запрошують з 14:00 по 17:00.

"Потрібні будуть всі. І з електромобілями, і без. Мати максимально всю електромобільну символіку - прапори, футболки і т.п. Частина електромобілів під'їдуть в 7:00 для того, щоб стояти там цілий день. Електровелосипедисти теж можуть стояти з прапорами біля Ради. Решта курсуватимуть організованою колоною між ВР і метро Арсенальна, сигналячи біля ВР. Маршрут курсування буде викладено завтра ввечері.

Не вірте, що нічого робити не потрібно - нафтове лобі намагається зірвати голосування, заспокоюючи нашу пильність. Якщо не виходить прийти на весь час, то побудьте під ВР хоча б півгодини - може саме вас побачить депутат, вийшовши на обід, і прийме правильне рішення" - звертаються організатори акції на своїй сторінці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка