Російські енергетики намагаються відсудити «втрачену вигоду» у власника енергонезалежного будинка

Енергетики намагаються відсудити «втрачену вигоду» у жителя Засопки(Читинського району Забайкальського краю Росії) Сергія Дніпровського, який зробив свій будинок енергонезалежним.

Позов більш ніж на 40 000 рублів був пред’явлений підприємством "Читаэнергосбыт", передає За городом

Інженер за освітою Сергій Дніпровський побудував у 2014 році повністю автономний будинок: воду раціоналізатор бере з свердловини, обігріває житло дровами, а електроенергію отримує завдяки встановленим на даху сонячним батареям та вітроенергетичним установкам, у екстрених випадках використовує бензогенератор.

Як зазначає Сергій Дніпровський, отриманої від сонця і вітру електроенергії зазвичай вистачає для задоволення господарських потреб.

«Оскільки пральна машина споживає багато енергії, велику білизну здаємо у пральню, а решту - перемо на руках, так і одяг довше зберігається, - пояснює раціоналізатор. - СВЧ-піччю ми не користуємося - випромінювання від неї дуже шкідливе, а замість електроплити використовуємо газову, а взимку – піч – як результат, електрика потрібна лише для освітлення, телевізора та комп'ютера».

У 2015 році інспектори зі стягнення заборгованості пред’явили Сергію Дніпровському борг у 280 000 рублів за спожиту електроенергію. У відповідь раціоналізатор попросив оглянути будинок та пересвідчитись у тому, що він не підключений до міських мереж.

«Після цього до мене щотижня їздили - шукали підземний кабель, який я, нібито, нелегально проклав, - згадує житель Засопки. - Мені так і казали - ти енергетик за фахом, для тебе це раз плюнути - все одно знайдемо, краще віддай борги, постав лічильник і живи спокійно».

Нарешті Сергій Дніпровський замовив незалежну експертизу, яка остаточно встановила, що до міських мереж будинок не підключений. На якийсь час раціоналізатора залишили у спокої. Однак місяць тому він отримав нову вимогу - цього разу про сплату 40 000 рублів.

«Тепер "Читаэнергосбыт" вимагає відшкодувати втрачену вигоду, - пояснює Сергій Дніпровський. - При проектуванні лінії і розрахунку потужності, ділянку, де знаходиться мій будинок, планувалося підключити до споживання електроенергії, а раз цього не сталося – треба відшкодувати витрати».

Судове засідання відбудеться у січні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка