Робота вугільних підприємств спричиняє 35 тисяч смертей у ЄС щороку

У Європі від захворювань, викликаних спалюванням вугілля, помирають майже 35 тисяч осіб щороку.

Такий висновок зробили вчені на основі даних, наданих Європейським реєстром викидів, в якому зберігається інформація про викиди вугільних електростанцій ЄС і сусідніх країн — Великобританії, Норвегії та Швейцарії, передає ecosphere.press

Крихітні частинки діаметром не більше 2,5 мікрометрів (РМ2,5), що потрапляють в повітря з вугільних електростанцій, легко проникають у людські легені. Вони стають причиною респіраторних захворювань, інсультів та інфарктів.

«Нове дослідження показало, що забруднення повітря вугіллям щорічно викликає не менше 17 тисяч смертей в Європі, - пояснюють вчені. - В реальності це число насправді вдвічі вище заявленого, якщо враховувати, що обсяги викидів, про які повідомляють підприємства, часто є заниженими».

Вчені зосередилися на аналізі причин смертності від таких хвороб, як рак легенів, ішемічна хвороба серця, захворювань нижніх дихальних шляхів і хронічної обструктивної хвороби легенів.

Результат показав, що особливо страждає населення Східної Європи — Болгарії, Литви, Румунії, Угорщини, Латвії, Словаччини, Хорватії та Чехії. Західна частина Європи піддається меншому впливу, але і там смертність не можна назвати низькою. У Німеччині, наприклад, за рік від впливу вугільних електростанцій помирає, як мінімум, 2 тисячі осіб, а у Польщі — 1800.

Повна відмова від вугільної енергетики може врятувати до 100 тисяч осіб на рік. Точне число буде залежати від того,які заходи будуть прийняті для усунення інших джерел забруднення PM2, 5.

"Поетапна відмова від вугільної електроенергії значно поліпшить здоров'я населення, особливо коли скоротяться викиди і в інших супутніх секторах енергетики», — заявила автор дослідження Джолінда Кушта.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка