"Рівнеобленерго" переводить споживачів на "розумну" систему електропостачання

"Рівнеобленерго" переводить споживачів на автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ).

Інструмент, який надає споживачеві розгорнуту картину енергоспоживання, дозволяє домогтися раціональної витрати електроенергії з урахуванням всіх індивідуальних особливостей споживання, передає ОГО.ua

Як зазначає комерційний директор "Рівнеобленерго" Андрій Ахромкін, система покликана точно виміряти кількість спожитої або переданої енергії і потужності за періодами часу. «АСКОЕ - це сукупність засобів обліку, каналів передачі інформації та пристроїв приймання, обробки, відображення та реєстрації інформації, - пояснює він. - Іншими словами, ми встановлюємо у квартирі чи приватному будинку лічильник, який через GPRS-канал передає дані на комп'ютер у "Рівнеобленерго".

І споживач, і енергетики можуть контролювати використання електроенергії - щоденне, щотижневе, щомісячне - в залежності від налаштувань системи, пояснює Андрій Ахромкін. «АСКОЕ зберігає виміри запрограмованого терміну і доступ до них для проведення точних розрахунків, - розповідає фахівець. – Споживач може аналізувати використання енергії і потужності у той чи інший проміжок часу, а в подальшому обрати для себе найбільш вигідний "зонний" тариф, де оплата залежить від пори доби - для цього потрібне встановлення зонного лічильника, що, за умови підключення до АСКОЕ, здійснюватиметься за кошти "Рівнеобленерго".

Зонний лічильник вартістю понад 1,5 тисячі гривень споживач отримуватиме безкоштовно, наголошує Андрій Ахромкін, додаючи, що АСКОЕ має ще чимало переваг.

«З системою комерційного обліку рівняни можуть бути впевнені у точності та коректності виставленого рахунку, тому що дані зберігаються у системі, - пояснює комерційний директор "Рівнеобленерго". - Це означає, що не потрібно звертатися до абонентського відділу, кол-центру, відображати показники лічильника у особистому кабінеті - дані з приладу обліку, які зможе бачити споживач, автоматично надходитимуть до "Рівнеобленерго". Крім того, зникає потреба відвідин кожної оселі контролером».

Запровадження системи із заміною лічильника здійснюється за кошти "Рівнеобленерго", що передбачено інвестпрограмою на 2017 рік, зауважує Андрій Ахромкін. «Цьогоріч інвестиційна програма,  яка погоджена органами місцевого самоврядування та затверджена НКРЕКП, передбачає встановлення понад 6,5 тисяч таких автоматичних систем, - розповідає він. - До кінця 2017-го до АСКОЕ будуть під'єднані прилади обліку у восьми багатоквартирних будинках міста Рівне - на вулиці С. Бандери, Відінській та на проспекті Генерала Безручка, а також у приватному секторі обласного центру на вулицях: Басівкутській, Залізничній, Погоринській, Біляшівського, М. Несвицької, Садовій, Радивилівській, Пекарського, Волинській, Тернопільській, Симиренка, Каховській, Руській, Пчілки, Лікарняній, Орлика, Кобзарській, Буковинській, Новобармацькій, Костромській, Степанишина, Горбачевського, Стефановича, Борового та на бульварі Б. Хмельницького".

Крім того до АСКОЕ будуть приєднані понад 4 тисячі споживачів у селах Рівненського району: Корнин, Колоденка, Червоні Гори, Глинки, Біла Криниця, Городище, зауважує Андрій Ахромкін.

Протягом найближчих кількох років, згідно з вимогою НКРЕКП, системи обліку АСКОЕ будуть встановлені у всіх споживачів "Рівнеобленерго".  

«Інвестиційною програмою на 2018, яка пройшла громадські обговорення та погоджена органами місцевої влади і НКРЕКП, передбачено встановлення понад 10,5 тисяч лічильників у межах системи АСКОЕ, - розповідає комерційний директор. - Загальна вартість проекту понад 16,5 мільйонів гривень».

Національний регулятор жорстко контролює виконання інвестиційної програми, зауважує Андрій Ахромкін. «Споживачі повинні з розумінням поставитися до встановлення таких приладів обліку, - наголошує фахівець. – Клієнти, які чинять спротив можливо щось приховують: крадіжку електроенергії чи несанкціоноване підключення, тому доведеться посилювати контроль за їх споживанням».

Наразі випадки відмов від встановлення та підключення АСКОЕ поодинокі, розповідає комерційний директор "Рівнеобленерго". 

«В переважній більшості наші клієнти користуються можливістю безкоштовно отримати новий лічильник і розуміють, що інтелектуальна система АСКОЕ - це можливість економити час та кошти на сплаті за електроенергію! - каже Андрій Ахромкін. – А енергетики за допомогою системи АСКОЕ можуть у режимі реального часу відстежувати скільки електроенергії витрачає кожен споживач; чи є на лініях проблеми - аварії, перевантаження мережі, втрати, несправність приладів обліку клієнтів - це найбільш прогресивна сьогодні система обліку, що широко застосовується у 38 країнах світу, серед яких Німеччина, Франція, Швейцарія, Литва».  


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка