Рівне зекономило завдяки щоденному енергомоніторингу 9 млн гривень

У 2015 році Рівне заощадило завдяки проведенню щоденного енергомоніторингу у бюджетних установах 9 млн 201,55 тис. гривень.

Торік показники лічильників вносили до спеціальної комп'ютерної програми "Енергобаланс" дев'ять управлінь міськвиконкому, а також всі підпорядковані міським управлінням бюджетні організації і заклади, передає 7 Днів Рівного.

Як зазначає начальник відділу енергоменеджменту Марія Грушко, жорсткий контроль споживання електричної та теплової енергії, газу та води, який ведеться у 159 будівлях бюджетної сфери, дає суттєву економію і дозволяє оперативно виявляти енерговтрати. «Деякі заклади у 2015 році збільшили споживання енергоносіїв порівняно з 2014 – наприклад, дитсадок №57 використав електроенергії на 21 тисячу кВт-год більше через встановлення бойлерів для підігріву води та вмикання додаткових обігрівачів, - зауважує фахівець. – Однак в абсолютній більшості закладів та установ, включених у систему "Енергобаланс", завдяки щоденному моніторингу споживання пішло на спад».

Зокрема, торік порівняно з 2014 роком використання електроенергії зменшилося на 150 192 кВт-год або на 259,98 тис. гривень, холодної води - на 40 618 куб. м або на 469,87 тис. гривень, теплової енергії - на 4516,5 Гкал., або на 8162,6 тис. гривень, природного газу - на 34 268 куб. м, або на 309,1 тис. гривень.

Практично за всіма показниками бюджетна сфера Рівного у 2015 році не просто вклалась у відведені ліміти, а й зменшила споживання електроенергії - на 7,7%, води - на 28,2%, теплової енергії - на 30,3%, а природного газу - на 39,6%.

Програму щоденного моніторингу споживання енергоносіїв "Енергобаланс" на замовлення міської влади впровадили і взяли під контроль працівники відділу енергоменеджменту ПрАТ "ЕСКО-РІВНЕ".

Як зазначає голова правління ПрАТ " ЕСКО-Рівне" Ніна Весельська, система дозволяє визначити найбільш вузькі місця і почати ліквідацію найбільш гострих проблем, усунення яких забезпечує найвідчутніший ефект.

«Щомісяця, готуючи звіти про роботу відділу енергоменеджменту, ми вказуємо найбільш енергозатратні будівлі та надаємо пропозиції керівникам установ провести енергоаудити і відповідно до їх висновків запланувати подальші енергозберігаючі заходи, - зауважує фахівець. – Однак із 159 будівель, які ми моніторимо, у 43 немає лічильників теплової енергії – це 40,7% закладів управління у справах сім'ї і молоді (в тому числі 10 підліткових клубів); 28,2% будівель управління освіти (в тому числі 16 дитсадків); а також 27,7% від загальної кількості будівель управління культури і туризму, дві будівлі охорони здоров'я та одна будівля праці та соцзахисту населення. Оскільки тепло є найбільш затратною послугою, то для більш суттєвої економії місту вкрай необхідно обладнати тепловими лічильниками всі бюджетні заклади і установи».
За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, у 2016 році міська влада планує продовжити щоденний моніторинг споживання енергоносіїв та стопроцентно обладнати тепловими лічильниками всі бюджетні організації.

Як зазначають у мерії, за останні п'ять років теплопостачальні підприємства Рівного зменшили споживання газу на 38% - зі 116 до 76 мільйонів кубів газу на рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка