Рішення Окружного адмінсуду може зруйнувати галузь відновлюваної енергетики в Україні

Рішення Окружного адміністративного суду Києва може зруйнувати і повністю зупинити розвиток відновлюваної енергетики в Україні.

Про це заявила директор з розвитку «Української асоціації відновлюваної енергетики» Олена Колтик, передає nbn.ua

«Через рішення Окружного адміністративного суду Києва, який за позовом «Нікопольського заводу феросплавів» зупинив дію постанов НКРЭКУ №954 та №955, що встановлювали тарифи для ДП «НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії та послуги з диспетчерського управління на друге півріччя 2019 року, виплати «зеленого» тарифу виробникам альтернативної електроенергії на даний момент заблоковані, - пояснила вона. – В умовах нового ринку електроенергії, який запрацював в Україні з 1 липня, це рішення зупиняє розвиток відновлюваної енергетики, порушує зобов'язання перед міжнародними інвесторами та кредиторами і у майбутньому, якщо ситуація не зміниться, може стати причиною міжнародних позовів до держави через невиконання взятих нею зобов'язань».

Директор з розвитку УАВЕ нагадала, що асоціації "зеленої" енергетики неодноразово виступали за перенесення запуску нового ринку е/е через вчасно не усунені технічні, організаційні та фінансові ризики. «Сьогодні галузь відновлюваної енергетики, в яку за останні 5 років було вкладено 2,5 млрд євро, стикнулася з реальними проблеми через введення нової реформи, - підкреслила Олена Колтик. – Більшості об'єктів ВДЕ зведені на кредитні кошти вітчизняних або міжнародних фінансових установ - в разі невиплат «зеленого» тарифу будівництво нових об'єктів зупиниться, а зобов'язання перед фінансовими інститутами не виконуватимуться».

У свою чергу заступник директора з операційної діяльності «Укренерго» Володимир Кудрицький уточнив, що діючий тариф, який був встановлений регулятором і підкріплений рішенням Окружного адмінсуду, не враховує запуск нового ринку е/е і не покриває системні послуги, які з'явилися в зоні відповідальності «Укренерго» з 1 липня, а лише власні операційні витрати компаній.

«Станом на третій квартал 2019 року розрахунковий дефіцит на компенсацію виробникам альтернативної енергетики становить близько 6,2 мільярда гривень, - наголосив він. - Рішення суду завдає неабиякої шкоди ринку і виробникам «зеленої» е/е».

На думку Олени Колтик, тимчасово вирішити проблемну може термінове прийняття НКРЕКП повторного рішення про призначення тарифів для «Укренерго» на передачу електроенергії та послуги з диспетчерського управління. «Також буде подана апеляція на скандальне рішення Окружного адміністративного суду Києва», - повідомила вона.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: