Рейтинг «зелених» проектів громадського бюджету Києва

У багатьох європейських столицях поширеними є заходи, що сприяють зменшенню шкідливих викидів та поліпшенню екології. В Україні «зелена» модернізація міст ще не стала топової темою, але у столиці вже є проекти, які змагаються за отримання громадського бюджету для реалізації подібних ініціатив. У нашому рейтингу зібрані 10 найцікавіших проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики.

1. Приймальня ліків/використаних медичних інструментів для утилізації

Автори проекту пропонують створити у Києві перший у всеукраїнській пункт прийому медичних відводів від населення, який знаходитиметься у лікарні міського значення №9. Зараз усі медпрепарати, шприци, крапельниці тощо, якими вдома користуються кияни, потрапляють на звалища. 

Це небезпечно, адже ці предмети містять на собі залишки органіки або самих препаратів, та потребують спеціальної утилізації. Створення спеціального пункту не лише допоможе розв’язати проблему, а й слугуватиме наочним прикладом того, скільки отрути потрапляє на звалища, а значить в довкілля.

2. Сонячні панелі – на даху медичного закладу

На даху КНП «ЦПМСД No2 Дніпровського району м. Києва», що обслуговує до тисячі мешканців району Березняки, пропонують встановити 230 сонячних панелей загальною потужністю 63 кВт. Панелі мають забезпечити медзаклад безперебійною та екологічно чистою енергією. Покриття споживання складе від 20% в зимові місяці до 100% в літні, з можливістю продажу надлишкової енергії в мережу.

3. Громадський моніторинг забруднення повітря в Києві

У Києві відсутні системи оперативного сповіщення про забруднення повітря в місті, тому для інформування населення одразу два проекти https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/363 і https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/378 пропонують розмістити на базі постів спостереження за забрудненням повітря Українського гідрометеорологічного центру громадську мережу моніторингу повітря.

4. Сонячні колектори в багатоквартирних будинках

На даху столичного будинку на просп. Маяковського, 91В автори проекту пропонують встановити сонячні колектори малої потужності, які генеруватимуть до 5 кВт*год електричної енергії для освітлення в місцях загального користування житлового багатоквартирного будинку. Колектори дозволять щороку заощаджувати близько 50 кВт*год електроенергії та продемонструють людям доцільність використання «зеленої» енергетики. Сонячні колектори також хочуть встановити на даху житлового багатоквартирного будинку на Закревського, 85. Автори проекту підрахували, що колектори заощаджуватимуть близько 22 320 кВт*год електроенергії на рік, що складає близько 38 000 грн на рік коштів мешканців. Сонячні колектори генеруватимуть до 5 кВт*год електричної енергії для освітлення в місцях загального користування. Крім того, їхнє завдання: «навчити громаду мислити сучасними енергозберігаючими тенденціями».

5. Енергетичний аудит житлових будинків

В Оболонському районі Києва пропонують виконати енергетичний аудит кількох багатоповерхових житлових будинків ( а саме – Героїв Сталінграду 53, 42б, Прирічна, 5 та ін.). На сьогодні, будинки, що будувались більше 30 років тому, не мають жодних енергетичних сертифікатів. Тому енергоаудит надасть пропозиції щодо найбільш ефективного використання наявних коштів для збільшення енергоефективності будівель. В перспективі, після проведення заходів щодо термосанації будівель, значно зменшаться фактичні витрати енергії.

6. Фандомати для вторсировини у парках

У 12-ти київських скверах і парках пропонують встановити автомати зі збору вторсировини (фандомати). 

Проект передбачає суттєве багатократне збільшення кількості пунктів прийому вторсировини, які приноситимуть реальний дохід в бюджет столиці. Проект є інноваційним, адже зараз столиця України не має жодного подібного пристрою, та самоокупним: видатки на один автомат становлять 16000 грн., а прибуток – 30000 грн, дохід – 14000 грн., окупність – 8-10 місяців.

7. Переробка побутового пластику на масових заходах

Київкомунсервіс пропонує проводити практичні заняття для киян щодо поводження з відходами, зокрема з пластиком. Кожен може принести з дому виріб з пластику і на масовому заході переробити його у корисну річ. Для переробки необхідне мобільна установка зі шредером, машиною для лиття, екструдером, пресс, платформа на колесах. Обладнанням зможуть користуватись всі організатори масових подій, громадські організації екологічного спрямування.

Проект допоможе поінформувати киян про проблему сміття та можливості переробки різних видів полімерів.

8. Розміщення комплексів для прибирання за собаками

На території парку ім. воїнів Інтернаціоналістів (Харківський масив) пропонують встановити спеціальні комплекси для прибирання за собаками, а також таблички із закликами прибирати за своїми улюбленцями. Вони мають покращити санітарний та екологічний стан території та підвищити комфортність для всіх відпочиваючих в парку (в тому числі і власників тварин).

9. Майданчики для збору сміття на Микільській Слобідці

На території мікрорайону Микільська Слобідка пропонують облаштувати спеціальні майданчики для збору сміття, які будуть закриті та захищені огорожею і дахом від заливання дощем, що викликає сморід і розтікання відходів. Зараз сміттєві контейнери стоять під відкритим небом біля під'їздів та дитячих майданчиків. У контейнери потрапляє вода, що викликає бруд та сморід. Завдяки спеціальним закритим конструкціям покращиться зовнішній вигляд та санітарний стан дворів.

10. Ековідродження і благоустрій озер

В парку «Нивки» на озері №6 пропонують створити природну «набережну», зони відпочинку, відновити освітлення, впорядкувати джерела питною води та сприяти ековідродженню місцевої флори і фауни. Завдяки цьому вдасться облаштувати новий екологічний публічний простір майже в центрі Києва. А на озері Тельбін – створити аквагазон з надводних, водних і берегових рослин, які мають відновити природну систему самоочищення озера і створити гармонійний простір природної краси в умовах мегаполісу. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка