Рейтинг «зелених» проектів громадського бюджету Києва-2019

«Зелена» модернізація міст набуває все більшої популярності. Проекти, що змагаються за отримання громадського бюджету для реалізації подібних ініціатив є і в Києві. Найцікавіші з них ми зібрали у рейтингу проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики столиці.

1. Київська міська мапа дерев

Мапа включатиме в себе дерева розташовані в місті, що знаходяться комунальній чи державній власності. За погодженням з власниками – і дерева, які розташовані у приватній власності. На мапі вказано розташування дерева. Кожне дерево має профайл в якому є його фотографія, опис, дата висадки та поточний стан.

Ця ініціатива відкриває повну карту «зеленого» стану міста. Дозволяє контролювати дії установ на балансі якого знаходяться дерева. Підвищить ефективність розвитку озеленення міста завдяки роботі з реальними даними, а також запобігатиме незаконній вирубці.

2. Мобільна мережа моніторингу якості повітря

Автоматизована мережа моніторингу якості повітря, з режимом роботи 24/7/365, вимірює забруднення та запиленість повітря від транспорту та підприємств. Сучасні компактні датчики, сертифіковані за Європейськими стандартами, в режимі онлайн надають громадянам інформацію про стан та безпечність повітря. Дані зручно відображаються через мобільний додаток, соціальні мережі, а також на карті міста.

У місті Київ спостерігається небезпечна тенденція збільшення забрудненості повітря. Так, за останні 20 років концентрація формальдегіду зросла на 200%, а діоксиду азоту – на 50%. У місті відсутня оперативна система оповіщення або інформування громадян про рівень забруднення повітря. На першому етапі проекту пропонують встановити 10 портативних датчиків на подвір’ях 10 київських шкіл.

3. Сортування відходів у школі

Мета проекту «Еко-школа Голосіївського району»: змінити ставлення до довкілля та зменшити кількість відходів на сміттєзвалищах Києва шляхом роздільного збирання відходів. Реалізувати його пропонують завдяки навчанню правильному поводженню з відходами учнів шкіл. Передбачається закупка та встановлення баків для роздільного збору сміття (взамін на грошову компенсацію для шкільного самоврядування).

В Україні переробляють лише до 10% ТПВ (твердих побутових відходів). Нараховується 6,5 тисячі законних і близько 35 тисяч незаконних сміттєзвалищ. В той же час кожна школа щомісяця може заробляти на відходах від 600 грн. до 3000 грн. За найменшою активністю українські школи викидають на сміттєзвалища щомісяця 5 000 000 грн. Проект направлений на формування свідомого, правильного ставлення учнів та педагогів до роздільного збирання відходів шляхом навчання, щоденної комунікації, цікавих активностей, збору сортованих відходів та реальної грошової винагороди, унаслідок зібраних відходів.

4. Освітлення прибудинкової території сонячними ліхтарями

У старих спальних районах часто відсутнє якісне освітлення. Встановлення автономних світильників на сонячній енергії є сучасним та економічним вирішенням цієї проблеми. Аналогічний проект успішно реалізований в Дніпровському районі коштом громадського бюджету в 2018р. Цей метод не передбачає підключення до електромереж та тарифікацію за використання електроенергії. У бюджеті враховане виготовлення великих, 11-метрових опор, що вирішує ситуацію з природним затіненням. Крім того, 5 років ліхтарі будуть обслуговуватися підрядником, тобто в розширенні штату відповідного КП немає потреби.

5. Облаштування Маріїнського парку «сонячними» лавками

Облаштування території Маріїнського парку лавками, обладнаними сонячними панелями, дасть змогу відвідувачам безкоштовно підзарядити електронні гаджети. Мешканці та гості міста зможуть завжди бути на зв’язку.

6. Еко-парк з енергозберігаючими технологіями

У Києві відсутній парк із застосуванням енергозберігаючих технологій. Метою проекту є привернення уваги до існуючих екологічних рішень. Це прикладна освіта, формування екологічної свідомості серед жителів міста та докорінної зміни їхнього відношення до збору сміття для його подальшої вторинної переробки, проведення інформаційних кампаній серед молоді.

Осередком проекту стане екопарк з впровадженням енергозберігаючих технологій та інноваційних екосистем.

Для впровадження цілей планується застосовувати поетапний підхід. Перший етап – базова реалізація в 2019 році в рамках Громадського бюджету. Другий – насичення парку демонстраційними енергоефективними рішеннями, що популяризуватимуть переробку відходів. Команда ставить за задачу створення на базі парку рішень, що дають можливості створення для мінста інфрастуктури – лавочки, смітники з перероблених відходів з наочною ілюстрацією в ігровій формі. Крім того паркова зона має бути насичена енергоефективними рішеннями – освітлення сонячними батареями, зарядні станції на відновлюваній енергії тощо.

7. Контейнери для роздільного збору сміття у Биківні

Відсутність налагодженої системи вивезення сміття у мікрорайоні с.Биківня, призвело до погіршення стану навколишнього середовища. Проект пропонує встановити контейнери для роздільного збору найбільш об'ємних та популярних матеріалів, придатних до вторинної переробки або відновлення: скло, РЕТ, алюміній, папір, картон, ін.

8. Зелена алея вздовж траси

Мешканці Биківні потерпають від шуму та пилу з боку потужної автомагістралі, що розташована дуже близько від приватної забудови. В той же час, ця траса має міжнародне значення, нею користуються численні туристи, які їдуть до Києва. Також щорічно до меморіалу «Биківнянські могили» тут проїжджає президент, інші високопосадовці та гості столиці. Озеленення траси не тільки захистить місцевих мешканців, а й поліпшить зовнішній вигляд не дуже охайної приватної забудови на в’їзді до Києва.

Пропонується провести озеленення траси на протязі першої та другої Биківні від пр. Броварського, 3 до вул. Радистів силами місцевої громади та учнів школи №23.

9. Підземний контейнер для побутових відходів

Проект передбачає встановлення підземного контейнеру для побутових відходів в межах прибудинкової території будинків по вул. Заслонова, 2 та Сімферопольська, 11. Заміна стандартних сміттєвих баків на підземний контейнер для сміття збереже архітектуру, створить комфортні умови для мешканців та вирішить проблему нестачі вільного простору

10. Очищення Дніпра від пластику

Пластик – є великою проблемою для Києва, а саме для річки Дніпро. Проект пропонує очищення річки від сміття, влаштовуючи суботники на берегах Дніпра.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка