Рекуператори та віконні провітрювачі допомагають економити тепло

Більшість власників квартир або будинків вже знають, що досягти суттєвої економії плати за тепло можна тоді, коли буде зроблена добротна теплоізоляція і встановлені нові енергоефективні вікна. Після такої інвестиції в своє житло, дійсно зразу ж отримується бажаний ефект – в цілому будинку чи в квартирі стало тепліше. Зникає постійний шум з вулиці. Та можуть появитися нові проблеми – стає некомфортно від недостачі свіжого повітря, особливо вночі, підчас сну (вдень мешканці на роботі і непомітна відсутність притоку свіжого повітря). Може появлятися волога на стінах. Вікна починають «плакати», навіть деколи з’являється цвіль. 

Герметичні вікна забезпечили зменшення «витікання» тепла, але зменшили доступ свіжого повітря в кімнату, кімнати стали щільно закупореними.
Свіже повітря потрібне ще й котлам при спалюванні газу, при спалюванні дров чи вугілля. Необхідно встановити деякі елементи вентиляції, котрі не були потрібні при старих вікнах – старі будівельні норми передбачали пропускання повітря в приміщення через вікно! Тому не було потреби у додатковій вентиляції.

Віконні провітрювачі

Доцільним стає встановлення віконних провітрювачів в нові вікна. Один такий пристрій може пропустити в кімнату 20-25 м3 свіжого повітря на годину. Це дає рух повітря між кімнатами – холодне повітря, котре входить ззовні заставляє тепліше повітря, котре вже є в кімнаті «рухатися» до вентиляційного каналу (в кухні, ванні). Понижується вологість, виводяться запахи. Провітрювач може бути відкритий взимку, вдень і вночі. Зменшується потреба відкривати вікно для провітрювання, а це дає економію тепла. 

2.jpg

Пояснення економії тут наступне. При відкриванні вікна взимку для провітрювання в кімнату різко поступає морозне повітря і «падає» на радіатор під цим вікном. Різко понижується температура в радіаторі і це приводить до вмикання газового котла на догрівання. За 5-6 хвилин вікно закривають, але котел вже розігрівся на додаткових 4-5 градусів, хоча немає потреби для цілого будинку чи квартири підвищувати температуру на стільки. Варто зазначити, що перегрівання приміщення навіть на  2 градуси приводить до перевитрати газу на 10-12%. Встановлений віконний провітрювач не створює такого ефекту: свіже повітря вверху вікна змішується з найтеплішим повітрям у верхній частині і радіатор не реагує на це, не передає «наказ» котлу на вмикання. Споживання газу стає постійним, не відбувається перегрівання приміщення.


Досконалішим способом є встановлення рекуператора.  Цей пристрій має теплообмінник і два вентилятори, котрі працюють в зустрічних напрямках.  «Відпрацьоване» вологе і з запахами повітря викидається одним вентилятором на вулицю. Другий вентилятор подає свіже повітря в кімнату. Зустрічний рух повітря дозволяє догрівати холодне повітря за рахунок передачі тепла від теплого повітря з приміщення, котре рухається назустріч холодному в теплообміннику. Одна з конструкцій теплообмінника - з поліамідної тканини. Для встановлення висвердлюються в стіні 2 отвори по 120 мм.

схема работы рекуператора.JPG

Забезпечується повітрообмін: 20-40м3/год. 
Ефективність передачі тепла від кімнатного повітря: 70%.
Це означає, що свіже повітря догріється до плюс 8-12°С. 
Затрачена потужність : 2,5-4 Вт/12В. Рівень шуму : 22-35 Дб
Цей теплообмінник можна прати! 
Його легко зняти з каркасу. Канали доступні для простого очищення. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка