Ректор із Одеси запатентував унікальну хвильову електростанцію

Нещодавно ректор Одеського національного морського університету, вчений і інженер Сергій Руденко запатентував унікальну хвильову енергоустановку (пристрій, що перетворює енергію морських хвиль в електрику). 

Основною перевагою своєї розробки автор вважає можливість використовувати її в українських портах на огороджувальних спорудженнях без істотних змін в їх конструкції, повідомляє ресурс Dumskaya.net.
Схема установки наступна: морська хвиля піднімає поплавок (1), після чого за допомогою штанги (2) приводиться в дію насос (8). Після того, як хвиля відійде, морська вода потрапляє в водонапірний бак (13). Витікаючи з бака в протилежну від огорожі сторону, вода обертає гідравлічну турбіну (14). В такий спосіб можна отримати рівномірну генерацію електричного струму при різних погодних умовах.

Основною складністю для будівництва установки автор називає недосконалість сучасних гідротурбін. Більшість з них здатні працювати при перепаді рівнів 1,5-2 метра.


Наразі винахідник планує створити робочу модель установки, провести випробовування і довести її до оптимальних розмірів. 

«У нас в університеті є прекрасна база, - говорить Сергій Васильович. - І лотки, в яких ми проводимо випробування моделей суден, і басейн зі створення хвиль. Я готовий поділитися ідеєю з людьми, які бажають присвятити себе науці. А щодо фінансування - зараз більше сподіваюся на європейські програми. Європа активно шукає альтернативні джерела енергії».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка