Реальне впровадження енергоефективних рішень на Львівщині

У Львівському ЦНІІ діє "Центр з енергозбереження" (ЦЕЗ), котрий організовує спільні дії організацій-партнерів для реального впровадження енергоефективних рішень, енергоощадних технологій, використання відновлювальної енергії.

ЦЕЗ підтримує системний підхід до впровадження правильних технологій, котрі  дають відчутний ефект економії. Першим кроком повинен стати енергоаудит. Важливим елементом є досконалий облік витрати енергоносіїв. Один з партнерів пропонує нову розробку для впровадження поквартирного стоякового обліку в багатоповерхівках старої забудови  без суттєвої переробки системи. Розробка має  кімнатні датчики температури для кожної кімнати, через яку проходить стояк опалення, підключені обчислювача з витратоміром стояка (один на стояк).


В червні проведено ознайомлення мешканців Львова з УСПІШНИМИ проектами, котрі дають реальне ЗМЕНШЕННЯ щомісячних платежів, підчас «ЄВРОПЕЙСЬКОГО ТИЖНЯ СТАЛОЇ ЕНЕРГІЇ».  Партнери Центру енергозбереження мають багато цікавих впроваджених рішень. Серед них: 

- в дитячому садку Дрогобича наприкінці 2013 року змонтовано систему геотермального теплопостачання з тепловим насосом 35 кВт (грунт-вода).

- геліополе встановлено на туркомплексі «Аккорд» для забезпечення теплом і гарячою водою. Буферно-байпасна гідравлічна схема має три джерела тепла: твердопаливні і газові котли, сонячну систему котли. Встановлено 24 плоских сонячних колектори

1.jpg

- Є діючий проект використання енергії деревних відходів піролізний котел – горить зверху вниз, потужно та ефективно.;  

Варто знати і про Львівську програму відшкодування відсотків при впровадження мешканцями реалізацій енергозбереження -  здешевлення кредитних коштів на 15-20%. Це поки що передбачено на Львівщині і вже більше 7000 осіб протягом 7 років стали інвесторами на суму біля 80 млн.грн – встановлення вікон, утеплення, заміна котлів, використання відновлювальної енергії . Це можна зробити через банки або кредитні спілки.

Матеріали підготував - Василь Прусак

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка