Рада звернулася до ООН щодо плану України з протидії кліматичним змінам

Верховна Рада звернулася до ООН з наміром підтвердити прагнення виконати цілі Паризької угоди та оновити екологічне законодавство.

Про це йшлося на засіданні ВРУ, передає www.epravda.com.ua

У зверненні, яке підтримав 271 народний депутат, парламентарі підтверджують намір досягти цілей Паризької угоди, а саме стримати зростання середньої глобальної температури на рівні значно нижче 2°C та докладати зусиль щодо її обмеження до 1,5°C.

Крім того, Україна наполягає на тому, щоб при підготовці офіційних документів, у яких використовується інформація, надана Російською Федерацією, сторони Рамкової конвенції ООН про зміну клімату неухильно дотримувалися положень резолюцій Генеральної асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України та щодо ситуації з правами людини в АР Крим та міста Севастополь(Україна).

Депутати засвідчують намір якнайшвидшого створення та оновлення законодавства з запровадження ієрархії управління відходами, зменшення викидів парникових газів та "зеленої" трансформації промисловості.

Також депутати заявили про намір запровадити українську систему торгівлі квотами на викиди парникових газів, реформувати системи оподаткування викидів парникових газів та створити Український кліматичний Фонд, реформувати екологічний контроль.

Звернення містить ряд рекомендацій Кабміну. Зокрема, підготувати план реалізації оновленого національно-визначеного внеску до Паризької Угоди, затвердити стратегію декарбонізації України та строки її виконання тощо.

Зокрема, уряду рекомендували підготувати план виконання непрямого вирішального впливу(НВВ) в енергетиці, промисловості, будівництві, транспорті, сільському та лісове господарстві та управлінні відходами.

Крім того, Рада просить Кабмін затвердити стратегію декарбонізації України та строки її виконання, підготувати план справедливої «зеленої» трансформації та зменшення викидів метану. Йдеться також про реформу управління лісами, зокрема, затвердження Державної стратегії управління лісами України до 2035 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка