Рада ліквідує проекти з виробництва «зеленої» електроенергії нереалізовані протягом трьох років

Верховна Рада обмежила дію технічних умов для приєднання електростанцій на поновлюваних джерелах енергії (ВДЕ) трьома роками з моменту видачі.

Відповідний законопроект 6081 був схвалений ВР у першому читанні, передає Delo.ua

Згідно з даними, до 2025 року в Україні можна підключити до енергосистеми близько 5,21ГВт «зелених» потужностей. При цьому на даний момент вже видані технічні умови для приєднання "зелених" об'єктів потужністю 4,4ГВт, з яких 2,725ГВт отримали вітряні електростанції, 1,641 ГВт - сонячні станції, 164,1МВт – біоелектростанції, 67,8МВт - малі гідроелектростанції.

Як зазначають автори законопроекту, кількість технічних умов для приєднання станцій ВДЕ вже досягло граничних показників 2025 року.

Згідно з планом розвитку альтернативної енергетики в Україні, у 2017-2018 роках в Україні повинні були побудувати 1,724 ГВт потужностей на ВДЕ, натомість, за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), звели всього 1,328 ГВт.

Як результат, сьогодні більшість ділянок з найбільшим потенціалом сонячної та вітряної енергії в Україні зарезервовані,оскільки, згідно з чинним законодавством, технічні умови на приєднання до енергомереж в Україні дійсні до завершення будівництва «зеленого» об’єкту.

На переконання ініціаторів законопроекту, сьогодні будівництво об'єкту на ВДЕ триває від 9 місяців до 2,5 років, тому три роки — оптимальний термін. "Цей період прийнятний як для міжнародних, так і для вітчизняних підприємств, девелоперських компаній, а також мінімізує ризик зловживань з виданими технічними умовами", — запевняють депутати.

Якщо законопроект схвалять у другому читанні, безстрокові технічні умови будуть діяти три роки з моменту вступу в силу закону.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: