Рада ЄС затвердила виділення більше 17 млрд євро на відмову від вуглецевих енергоносіїв

В понеділок Рада ЄС затвердила створення Фонду справедливого переходу в розмірі 17,5 млрд євро, які будуть використані для фінансування проектів по зниженню негативних соціально-економічних наслідків відмови від вуглецевих енергоресурсів для регіонів ЄС, найбільш залежних від «брудної» енергетики, пише УНН.

Створення Фонду є одним із заходів щодо скорочення викидів парникових газів в ЄС на 55% до 2030 року (у порівнянні з рівнем 1990 року) і досягненню нульових викидів до 2050 року.

У документі Ради ЄС підкреслюється, що фонд буде фінансувати проекти щодо пом’якшення соціально-економічних втрат від переходу на зелену енергетику для тих регіонів Євросоюзу, які «серйозно залежать від викопних джерел енергії, і де розвинена промисловість, яка виробляє значні викиди парникових газів, які потребуватимуть диверсифікації місцевої економіки». Інвестиції з цього фонду повинні сповільнити економічну нерівність між регіонами Євросоюзу, яка посилюється.

7,5 млрд євро для цього фонду будуть виділені з бюджету ЄС, ще 10 млрд євро — з фонду по боротьбі з наслідками пандемії, який спрямований в тому числі на екологічну трансформацію економіки ЄС. Фінансування розраховане на період до 2027 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка