Птахофабрика на Тернопільщині встановила два вітряка потужністю 1,32МВт

Зборівська птахофабрика, що у Тернопільській області, встановила дві вітроенергетичні установки потужністю 1,32МВт.

Відновлювану електроенергію, яку генеруватимуть вітряки німецького виробництва, підприємство планує використовувати для власних потреб та продавати за «зеленим» тарифом у загальну мережу, передає Тернопільська ОДА.

За словами директора ТзОВ "Зборівська птахофабрика" Ярослава Крушельницького, встановлені влітку вітряки досі не введені в експлуатацію через проблеми з обленерго. 

«Ми взяли кредит, побудували вітроелектростанцію, яка може забезпечувати «зеленою» електроенергією жителів Зборова, а підключитися до мережі не можемо, - пояснює він. – Розраховуємо на допомогу голови Тернопільської ОДА Степана Барни, який побував у нас 12 лютого».

Згідно з попередніми підрахунками, дві вітроенергетичні установки вироблятимуть 2,5 млн кВт-год електроенергії.

Стратегія чистої енергії має підтримуватися як на державному, так і на місцевому рівнях, зауважив Степан Барна. 

«Сьогодні є проблема у відповідних інституціях, які займаються транзитом електроенергії, - тобто обленерго, - підтвердив він. - Сподіваюся, що найближчим часом ми налагодимо алгоритм, який дозволить займатися такими проектами без особливих ускладнень у всій області».

Зараз подібний проект реалізується у Лопушанах Зборівського району, зазначив Степан Барна. «Тернопільщина може стати регіоном альтернативної енергетики, - підкреслив він. – Ми плануємо заохочувати суб'єктів господарювання займатися альтернативною енергетикою, продукуванням екологічно-чистої енергії та використанням природного ресурсу". Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка