Природний газ ще може попрацювати для теплоенергетики

Відбувається різка зміна політики використання газу в Україні. Дві складові суттєво вплинули на цей процес: конфлікт з Росією, яка ще постачає основну кількість газу для України і європейська тенденція 20-20-20, згідно якої варто відходити від використання палива, отриманого з надр – цього палива не так багато залишилося для людства. Та не варто дивитися на процес односторонньо – тільки зменшення споживання газу, або й навіть проект заборони газу для використання в новобудовах. 

Україна має й свою газову галузь, де працює немала кількість спеціалістів для видобутку понад 21 млрд м3 газу щорічно. Газ буде ще довший час видобуватися і є способи використовувати його ефективніше, що показує досвід сусідньої Польщі.

В Перемишлі підписано угоду між міським підприємством теплоенергетики з  фірмою Termika, якою передбачається забезпечення земельної ділянки для будівництва когенераційної системи на основі природного газу – буде вироблятися теплова та електрична енергія одночасно. Інвестиція буде виконуватися і фінансуватися комерційним підприємством Termika. Загальна потужність проектованої станції 5 МВтт/5МВте.

Узгодження співпраці в цьому напрямку почалося ще в листопаді минулого року, яке оформлено документом «Домовленості в справі партнерства для зрівноваженого розвитку Перемишля в галузі виробництва та продажу тепла». Згідно домовленостей, когенераційна установка буде експлуатуватися працівниками міського підприємства і щорічно буде виробляти 120 тисяч ГДж тепла, що становить 25% від теперішньої кількості.

Інвестиція дозволить цілковиту зупинку вугільних котлів на період з травня до кінця вересня. А це обмежить емісію забруднень і покращить обслуговування населення через скорочення до мінімуму перерв в роботі теплопостачання через щорічні ремонтні роботи.

Початок роботи когенераційної системи передбачено на травень 2018 року. Долучення газу для використання в міській теплоенергетиці не повинно підвищити цін на тепло.

В Україні є приклади використання когенераційних установок, є виробництво власного обладнання. Але є й велика частина котлів, які і далі будуть використовувати газ тільки для виробництва тепла. Не вдасться забезпечити заміщення газу тільки на тверде паливо, тож повинен бути ще й подвійний спосіб покращення використання газу в котельнях, після переведення їх у режим когенерації. Додаткова електроенергія дозволить покращити цінову ситуацію з дорогим теплом і дасть добавку для енергонезалежності певним територіям.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка