Приклад для інших: як найбільші компанії світу інвестують у поновлювану енергетику

Як повідомляють аналітики міжнародного об’єднання Renewable Energy Policy Network, на сьогоднішній день трохи більше 22% енергетичних потреб усього світу задовольняються за рахунок поновлюваних джерел. При цьому найбільша частка належить гідроенергетиці (16,4%); сонце, вітер, біомаса та інші «зелені» джерела покривають 5,7% енергопотреб, інформує VisualCapitalist.com

В той час, як уряди різних країн розробляють спеціальні програми для збільшення частки ВДЕ у загальному енергобалансі держав, не менш важливу роль у розвиткові «зеленої» енергетики відіграє також приватний капітал. В останні роки найбільші світові бренди все частіше заявляють про перехід до електропостачання своїх підприємств і офісів за рахунок поновлюваних джерел, показуючи приклад іншим компаніям. 


Так, Microsoft з 2013 року офіційно оголосила про свій план поступово досягти нульового рівня емісії вуглецю і називає реалізацію цього одним з найважливіших напрямків розвитку. Для досягнення своєї мети, компанія підписала декілька довгострокових контрактів на закупівлю протягом наступних 20 років чистої електроенергії, виробленої вітропарками Іллінойсу (встановлена потужність проекту – 175 МВт) та Техасу (110 МВт). 

Нагадаємо, що наприкінці минулого року засновник корпорації Microsoft  Білл Гейтс  оголосив під час конференції ООН зі змін клімату в Парижі про створення найбільшого у світі фонду з дослідження і розвитку чистої енергетики, до якого вже приєдналися такі компанії, як Facebook, Amazon, Virgin та Alibaba Group. 

Більше того, в рамках нового проекту Білл Гейтс також оголосив про запуск програми Mission Innovation, яка об’єднає 20 країн  з метою подвоєння державних інвестицій у розвиток «зеленої» енергії протягом наступних 5 років.

Також у 2012 році Microsoft запустила досить цікавий проект, що був покликаний зменшити вуглецевий слід компанії. Так, кожен відділ мав підраховувати свої енерговитрати та  в залежності від результатів сплачувати певну суму «штрафу». Усі кошти надходили до фонду Microsoft, з якого направлялися інвестиції у «зелені» проекти. 


Японська корпорація Sony планує до 2050 року досягти нульового рівня емісії вуглецю. При цьому Sony ще в 2008 році заявила, що «прагне забезпечити більш екологічно чисті продукти і послуги для своїх клієнтів». У тому ж році компанія поставила за мету скоротити свої викиди CO2 на 92 тисячі тонн шляхом використання поновлюваних джерел енергії.

Як результат, на сьогоднішній день австрійський завод компанії вже на 100% використовує для своїх потреб енергію з поновлюваних джерел. Sony також прагне зменшити річне споживання енергії на 30% до 2020 року.


Google ще з 2007 року вважається компанію з нейтральним рівнем емісії вуглецю – компанія купує так звані «вуглецеві кредити», щоб компенсувати в такий спосіб свої шкідливі викиди. Компанія планує повністю забезпечувати себе «зеленою» енергією. Наразі частка використання електроенергії з поновлюваних джерел становить 35%.  

Google інвестувала понад 2 мільярди доларів у відновлювану енергетику. З цієї суми 300 мільйонів витрачено на встановлення 25 тисяч сонячних установок на дахах будівель компанії. Google встановлює у власних корпоративних кампусах когенераційні установки, які використовують побутові відходи для виробництва теплової та електричної енергії. Крім того, компанія нещодавно інвестувала 76 мільйонів доларів у вітропарк в штаті Оклахома і направила 145 мільйонів доларів на фінансування сонячної електростанції в штаті Каліфорнія.


IKEA теж ставити амбітні цілі щодо переходу на споживання енергії на 100% від поновлюваних джерел до 2020 року. Сьогодні меблева компанія володіє власними вітропарками в США, Великобританії, Німеччини, Данії, Канаді, Франції, Ірландії, Польщі та Швеції.

IKEA також оголосила, що встановить 550 тисяч сонячних панелей на 120 своїх магазинах і складах по всьому світу.


Walmart зобов'язалася купити 7 млрд кВт-год енергії з поновлюваних джерел до 2020 року, компанія стверджує, що вже виконала цей план на 32%. Наразі Walmart має у своєму «зеленому портфелі» більше 335 проектів з розвитку поновлюваних джерел енергії у всьому світі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка