Придніпровську ТЕС пропонують замінити сонячною електростанцією

Через забруднення повітря екологи пропонують мерії Дніпра закрити Придніпровську ТЕС та замінити її сонячною електростанцією, пише Іtc.ua. Як зазначив голова обласної екологічної ради Олексій Ангурець, ТЕС є одним із найбільших забруднювачів міста і області, що вже два роки не виконує екологічний меморандум на 90%. За даними екологічної карти Дніпра в районі Придніпровської ТЕС спостерігається серйозне забруднення повітря, однак з 2014-го воно зменшилося вдвічі.

Екологи звернулися з листом до держпідприємства «Енергоринок», а також до Кабінету міністрів, щоб почати дискусію про вугільну енергетику. Однак від Міністерства енергетики та вугільної промисловості отримали формальну відповідь, що свідчить про байдужість чиновників.


Цього року Ангурець все ж ініціює окреме засідання Національної екологічної ради України, присвячене вугільній енергетиці та Придніпровської ТЕС із залученням представників профільного міністерства. Еколог вважає, що за 5-7 років цілком реально вирішити цю проблему: або привести станцію до сучасних екологічних норм, або знайти інше рішення, що дасть регіону робочі місця і забезпечить опалення 20% лівобережжя Дніпра. Будівництво сонячної електростанції окупиться вже за 5 років, а 1МВт її потужності обійдеться в $1млн. Для порівняння – Придніпровська ТЕС видає 1765 МВт.

Однак дирекція ТЕС оцінює будівництво сонячної електростанції в значно більшу суму – понад $1 млрд., а невиконання екологічного меморандуму пояснює здорожчанням вугілля і боргом від споживачів у розмірі 500 млн грн. Тому станції не вистачить на модернізацію власних коштів. Вартість відновлення одного енергоблоку ТЕС з електрофільтром – близько 1 млрд грн. ДТЕК зміг реконструювати на всіх своїх ТЕС 17 енергоблоків до 2014 року. Але з цього часу реконструкції припинені і питання їх відновлення знаходиться в Міністерстві енергетики та НКРЕКУ. З фінансової точки зору підприємство вважає заміну ТЕС на сонячні електростанції утопією.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка