При обігріванні свиноферми теплова помпа досягла СОР=5,5

Одна з шведських ферм, яка займається вигодовуванням свиней, використала теплові помпи для обігрівання. На цій фермі щорічно народжується 24 тисячі свиней, які потребують тепла. А це великі затрати енергії. Традиційні варіанти обігрівання в таких випадках – підстилка соломи і лампа для обігрівання. Та цей метод не є ефективним. Дехто використовує підігрівання підлоги від котла на соломі. При цьому потрібно дуже добре контролювати процес спалювання, щоб не допустити зупинки роботи котла, адже солома горить дуже швидко.

При будівництві цієї ферми було прийнято рішення інвестувати в геотермальну систему опалення, але не використовувати геотермальні свердловини. Замість цього прокладені трубопроводи під каналами для гноївки. Загальна довжина труб складає 8000 метрів. Температура гноївки на фермі досягає 37°С, а бетонний канал для гноївки нагрівається до 15°С. Отримання тепла від бетонного каналу, в якому тече гноївка, не впливає на якість гноївки. Відбувається зниження температури гноївки і зменшується випаровування аміаку та інших газів.

Трубопроводи розміщені в 16 різних місцях, де знаходяться свиноматки. Всі труби приєднані до трьох теплових помп NIBE, потужність кожної 30 кВт. За 4,5 роки теплові помпи працювали 140000 годин, використавши 570000 кВт*год електроенергії. Це дало фермі 3,3 млн кВт*год тепла, що означає дуже ефективну роботу помп – коефіцієнт теплопередачі має значення 5,5. Затрати на встановлення системи окупилися за півтора року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка