Провідні енергетичні компанії закликають до європейських інвестицій у чистий водень

Керівники десяти провідних енергетичних компаній закликали Європейську комісію приділяти пріоритетну увагу виробництву водню як складової майбутньої чистої енергетики Європи.

Про це йдеться у відкритому листі, підписаному такими компаніями, як Akuo Energy, Ersted і Vestas, передає energosmi.

«Необхідно включити водень у «зелений план відновлення», який покликаний допомогти Європі оговтатися від пандемії Covid - 19 і перейти до більш чистої енергетичної суміші, - йдеться у листі. - Водень, як джерело енергії, зазвичай розглядається як побічний продукт установки обладнання для уловлювання вуглецю на газових заводах, тоді як потенціал електролізу води, альтернативного процесу, який може виробляти водень без шкоди для навколишнього середовища, досі неоцінений».

Водень, отриманий за допомогою електролізу, що працює на 100% відновлюваної електроенергії, не має викидів парникових газів, зауважують керівники компаній. "Коли водень виробляється у Європі, він знижує енергетичну залежність ЄС від третіх країн, а коли він виробляється мережевими підключеними поновлюваними джерелами енергії, він пропонує реальну форму галузевого з'єднання між енергетичним сектором та іншими економічними секторами", - зауважують вони.

Думки розділилися щодо життєздатності чистого водню як джерела енергії як у великому масштабі, так і протягом тривалого періоду часу. Такі групи, як Комітет Сполученого Королівства зі зміни клімату, відзначили, що інфраструктура, необхідна для розвитку великомасштабних електролізних установок, може обійтися дорожче у часі, грошах і споживанні інших джерел палива, ніж компенсує чисте виробництво водню. Інші були більш оптимістичними, наприклад, у дослідницькій роботі 2019 року, в якій зроблено висновок, що, враховуючи коливання цін на інші поновлювані джерела енергії, такі як вітер, водень може бути відносно стабільним вкладенням, тобто інвестори з більшою ймовірністю розроблятимуть великомасштабні водневі установки.

Незважаючи на ці невизначеності, ЄС може бути налаштований на значні інвестиції у чистий водень. Копія плану відновлення комісії, продемонструвала, що ЄС подвоїть фонд для підтримки інвестицій в чистий водень до 1,3 млрд євро до 2030 року і планує виробництво одного мільйона тонн чистого водню.

Оскільки пандемія Covid-19 суттєво підриває традиційне виробництво енергії, залишаючи співробітників нездатними працювати на великих електростанціях та інвесторів, які не бажають підтримувати проекти в ці невизначені економічні часи, енергетичні компанії розглядають ці умови як можливість задіяти нове джерело енергії.

"Європейські лідери зараз запроваджують стимулюючі плани, щоб дати поштовх економіці після Covid-19, і кожен євро, витрачений на прискорення економічно ефективних бізнес-моделей, які створюють найбільшу цінність для Європи, таких як поновлюваний водень і пряма електрифікація, буде тримати нас на шляху до більш швидкого і багатого робочими місцями енергетичного переходу, - написали вони. - Роблячи правильний вибір і поставивши поновлювані джерела енергії в основу майбутньої енергетичної системи, Європа може очолити шлях у глобальній енергетичній трансформації та сформувати свою «зелену» угоду як справжню європейську історію успіху".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: