Протягом 300 днів у 2017 році Коста-Ріка виробляла електроенергію виключно з ВДЕ

У січні 2017 влада Коста-Ріки оголосила, що не спалювала викопне паливо для електростанцій 250 днів в 2016 році. Уже в листопаді стало відомо, що в 2017 році країна побила власний рекорд 300 днів виробляючи електроенергію з відновлюваних джерел, пише Science Alert. Це серйозне досягнення для країни, що налічує 5 мільйонів населення. Попередній рекорд (299 днів) Коста-Ріка встановила в 2015 році.

За даними Національного центру енергетичного контролю Коста-Ріки, 99,62% електроенергії в країні зараз виробляється з п'яти відновлюваних джерел. Найбільший внесок має гідроенергетика, яка забезпечує 78,26% потреб країни в електроенергії, потім слідують енергія вітру (10,29%), геотермальна (10,23%), сонячна енергія і біопаливо (0,84%) і вуглеводні (0,38%). Коли «зелені» джерела енергії недоступні, підключаються резервні потужності теплових електростанцій, але цього року до цього не вдавалися після 1 травня.

«Пора розвінчати міф про те, що країна має вибрати між розвитком і захистом навколишнього середовища, відновлюваними джерелами енергії і якістю життя, – підкреслює Моніка Арайя, засновник ініціативної групи з розвитку відновлюваної енергетики».

Арайя вважає, що своєму успіху у відновлюваній енергетиці Коста-Ріка завдячує не лише сприятливими кліматичними умовами (великою кількістю опадів), а й здатністю людей мислити в довгостроковій перспективі.  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка