Просте зберігання відновлюваної електроенергії - вчорашній день

Очевидні перешкоди та проблеми, які ставить перед собою переведення енергетики на поновлювані джерела,- індустрія та науковці намагаються розв’язати якомога швидше. Системи зберігання електроенергії яскравий тому приклад. Наразі енергооператор Wemag розпочинає демонстраційний проект, який моделює Blackout. Як кажуть: «Хто хоче - той досягне». Це звісно діє і навпаки.

Як повідомляє Erneuerbare Energien, спершу великий стаціонарний пристрій для зберігання електроенергії буде розташований в Німеччині. Його мета - відновлення електромережі після великих пошкоджень. В рамках організації демонстраційного проекту оператор електроенергії з м. Шверін – компанія Wemag, хоче розбити ще один стереотип про неможливість повного переходу на поновлювані джерела енергії. Оновлене програмне забезпечення разом з технічними пристроями мають забезпечити взаємодію потужностей відновлюваних джерел енергії з газовими та паротурбінними електростанціями в разі виникнення глобальної катастрофи (Blackout). Те що раніше забезпечували лише електростанції на традиційних джерелах енергії, тепер має відбуватись незалежно від них: послуга «Відновлення енергозабезпечення» має бути відпрацьована для повноцінного виходу на ринок.

Чому ця новина після багаторічних застережень блекауту з боку лобістів традиційної енергетики майже не вражає? Тому що завжди існувало технічне рішення проблем, які виникали при реалізації курсу «енергетичного повороту». Німецька енергосистема настільки надійна, як в жодній країні світу. Це при тому, що частка відновлюваних джерел енергії становить 33 відсотки. Жодного мерехтіння вуличних ліхтарів, жодних відключень електроенергії, жодного блекауту при сонячному затемненню. В принципі, люди звикли до цього,- все інше здивувало б нас. Але що за цим стоїть, величезна кількість інноваційних рішень, яких до цього Німеччина ще не переживала.

Нещодавно медіа-агентство Spiegel повідомило про масивні видатки енергооператорів покликані стабілізувати енергомережі, - які в результаті надходження великої кількості електроенергії з відновлюваних джерел – наблизились до меж своїх можливостей. Майже одночасно було оприлюднено дослідження компанії Prognos AG, яке повідомляло, яким чином, інтелігентні акумуляторні системи, які інсталюються разом з фотогальванічними модулями, можуть зменшити витрати при розбудові енергомереж на рівні розподільчої мережі в Баварії та Баден-Вюртемберзі на суму більш ніж 100 мільйонів євро в рік. Домашні системи збереження електроенергії мають пропонувати гнучкість, яку можна регулювати: у випадку коли електромережі загрожує перенавантаження, то за допомогою програмного забезпечення, акумуляторним системам віддалено надійде сигнал, що електроенергія, яка надходить від фотогальванічних модулів має зберігатись локально, замість того щоб подаватись в мережу і звісно навпаки.

Згідно дослідженням, видатки на автономні системи акумулювання електроенергії в наступні 15 років мають зменшитись на 70 відсотків.

Економія ресурсів та їх подальша переробка включають вже в себе цю ідею: в вестфальському місті Люнен буде збудована найбільша в світі акумуляторна система із вживаних акумуляторів з електромобілів. Акумулятори з авто типу «Smart» другої генерації були в використанні в середньому від чотирьох до п’яти років. Daimler консорціум розмістив близько тисячі акумуляторів в м. Люнен в шафи та з’єднав їх в один мультимегаватний акумулятор.

Поміж іншим: на даний момент в Німеччині інстальовано близько 25000 будинкових акумуляторних систем – до 2020 року дослідники ринку прогнозують їх збільшення до 170000.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка