Прорив у виробництві сонячних панелей дозволить зменшити їхню собівартість

Хімічна речовина, що використовується для виробництва сиру тофу і солі для ванн може замінити високотоксичну і дорогу речовину, що використовується для виробництва сонячних батарей - повідомив про результати своїх досліджень Ліверпульський університет.

syr-tofu.jpgХлорид кадмію на даний момент є ключовим елементом при виробництві мільйонів сонячних панелей по всьому світі. Це розчинне з'єднання дуже токсичне і дороге у виробництві, потребує ретельних заходів безпеки для працівників в процесі виробництва. Проте дослідник Ліверпульського університету виявив, що він може бути замінений на хлорид магнію, який добувається з морської води і вже використовується в таких продуктах як сир тофу, сіль для ванн та сіль для антизледеніння доріг.

Безпечніший та дешевший - $0.001 за грам порівняно з $0.3 за грам - при цьому не менш ефективний ніж дорога та токсична альтернатива.

Доктор Джон Меєр, який проводив дослідження сказав: "Якщо поновлювальні джерела енергії збираються конкурувати з викопним паливом, то їхня вартість має знизитися. Вже досягнуто великих успіхів, але дані дослідження дають можливість скоротити витрати ще більше"

Найдешевші сонячні батареї сьогодні виробляються на основі тонкої плівки з нерозчинного телуриду кадмію. Такі панелі перетворюють в енергію лише 2% світла. Проте якщо в них додати хлорид кадмію, то ефективність збільшується на 15%. Дослідження Ліверпуля показали, що хлорид магнію може давати не гірший ефект підвищення ефективності.

Доктор Меєр сказав: "Для створення сонячної батареї ми повинні були б використовувати хлорид кадмію у витяжній шафі лабораторії, проте ми її створили на звичайній лавці з допомогою пульверизатора, купленого у магазині."

"Хлорид кадмію токсичний та дорогий, проте нам він більше не потрібний. Заміна його на речовину природного походження допоможе зекономити індустрії великі суми грошей та знизити собівартість сонячної електроенергії"

Нагадаємо, що дослідники Університету штату Юта винайшли оптичні елементи, які здатні підвищити ефективність сонячних панелей на 50%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка