Пропагування енергозбереження та українських розробок львівським Центром енергозбереження

Відбулася просвітницька поїздка з енергозбереження та відновлювальної енергії. При святі св.Миколая – 19 грудня, коли до фізичної роботи не беруться будівельні і монтажні фірми, вийшла цікавою поїздка львівських спеціалістів Центру енергозбереження в Трускавець і Борислав для спілкування з місцевими користувачами систем опалення, монтажниками та продавцями теплотехнічного обладнання.

Перша зупинка була в с.Довге, де здалека оглянули сонячну 5 кВт автономну систему енергозабезпечення технічної будівлі ставкового господарства (акумуляторів передбачено на 8 кВт). Виявилося вигіднішим встановити фотомодулі, ніж платити за дорогі технічні умови в обленерго, тягнути проводи і ставити стовпи. Встановлена з допомогою Олега Станицького система не передбачає «відключень віялом» - власники мають свою електроенергію і цим все сказано.

image001.jpg  image003.jpg

На чай і каву зупинилися в РН-готелі, котрий відрізняється в Трускавці направленістю на здоровий спосіб існування та харчування їхніх відвідувачів. Цього року відмовилися в готелі і від природного газу та встановили піролізний котел львівського винахідника Осипа Пуша.

image005.jpg  image007.jpg

10-12 тачок дров споживає оригінальний котел, котрий має круглу форму і завантаження зверху.

image009.jpg

Причому дим не виходить в приміщенні при відкриванні верхньої кришки для завантаження дров. Горіння відбувається тільки внизу, а верхня частина дров досушується прямо в котлі перед спалюванням.

image011.jpg  image013.jpg

Побачили кілька питань, котрі доцільно вдосконалити: встановити теплову помпу повітря-вода для приготування гарячої води для ван, передбачити автоматичне підтримання температури в приміщенні, котре буде вмикати насос системи та інші способи додаткової економії енергії.

В санаторії «Дніпро-Бескид» була наступна зупинка. Тут є простір для багатьох технічних рішень, котрі дадуть суттєву економію поточних платежів від їхнього впровадження: світлодіодне освітлення, використання теплоти води з ванн, котра просто зливається у каналізацію.

image015.jpg  image017.jpg

В приміщенні ПП «Екологія», в Богдана Романа, відбулося обговорення багатьох практичних та перспективних питань.

image019.jpg  image023.jpg

Може бути тут організований місцевий склад пелет та брикетів, зразки котрих привіз Ігор Кліменков. Львів вже має регіональний склад. Адже в магазині можна придбати твердопаливні котли: український піролізний котел або чавунний чеський.  В рамках запланованих дій в Бориславі, два дні перед даною подією, доставили піролізний Екокотел виробництва Ярослава Федини.  Місцеві монтажники вже мають досвід встановлення таких котлів, а тепер і котли будуть ближче до замовників.

image025.jpg  image027.jpg

Олексій Яцків продемонстрував львівські світлодіодні світильники, котрі є довговічними з 5-річною гарантією та піддаються ремонту. Вони не містять ртуті, на відміну від традиційних «економок», дають рівніше світло, економлять значну частину грошей на освітлення.

image029.jpg  image031.jpg

Олег Станицький популярно розповів про доступні варіанти теплових помп повітря-вода і багато спілкувався з місцевим ентузіастом вітрогенерації, котрий готує свою конструкцію вітрогенератора.

image033.jpg

Перевірили на «правильність» пінофол – тільки той, що на фото справа має алюміній і є дієвим, а ті що традиційно дешево продаються, хоч і алюмінієво блистять – непрактичні.

image035.jpg

В зустрічі прийняв участь представник Асоціації енергоефективних міст, Дмитро Леськів – місто Борислав є учасником процесів по впровадженні європейського принципу 20-20-20. Спільними зусиллями Асоціації та спеціалістів з енергозбереження та відновлювальної енергії можна буде впроваджувати проекти в Бориславі та інших містах.

Такі зустрічі планується проводити щоквартально, а до цього будуть напрацьовуватися пропозиції і готуватися відповіді на отримані запитання. Напевне, що будуть і реалізації рішень, адже не кожного дня буде церковне свято, що українці дуже люблять. Сьогодні треба максимально зосереджено вирішувати питання економії, збереження енергії та використовувати біопаливо та інші види відновлювальної енергії.

Василь Прусак
068-1354711; aomcstei@gmail.com

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка