Проект першої в світі «сонячної» дороги у Франції визнали провальним

У Франції заявили про провал проекту першої дороги на сонячних панелей, яку збудували три роки тому в Нормандії. Дорога завдовжки 1 км повинна була виробляти приблизно 150 тис. кВт*год електроенергії на рік, однак виявилося, що сонячне покриття виробляє дуже мало електрики, повідомляє ScienceAlert.

Зведення «сонячної» дороги обійшлося країні в $ 5,2 мільйона. Тоді у Франції планували побудувати цілу мережу таких доріг, які б живили не тільки ліхтарі, а й навколишні селища. Проте перша в світі «сонячна» дорога за 2018 рік згенерувала 80 тис. кВт*год., а від початку 2019-го – всього 40 тис. кВт*год. 

Причиною таких провальних показників, ймовірно, послужило те, що Нормандія далеко не найсонячніший регіон Франції – тут всього 44 сонячних дня в році. Крім того, на покриття падало листя, яке також значно зменшувало можливості панелей. Також сонячні панелі були покриті смолою, що містить листи кремнію, щоб вони могли витримувати будь-який рух, але на дорозі з’явилися тріщини та ушкодження,внаслідок чого 90 метрів дороги повністю демонтували. 

За словами місцевих жителів, інженери не врахували навантаження від тракторів, які тут їздять. Внаслідок цього, розробники проекту визнали, що використання сонячних панелей на дорогах є недоцільним, тому ними планують обладнати автобусні зупинки, ліхтарі тощо.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка