Проект для ГТС за $400 млн. для реверсу газу з Європи

Все більше дій відбувається для підготовки забезпечення в Україні опалювального сезону, для котрого основним питанням стає наявність газу в газосховищах. За інформацією «Голосу Америки» до участі в такій роботі планує долучитися Європейський банк реконструкції та розвитку разом з Європейським інвестиційним банком. До кінця року для реконструкції газотранспортної системи на північному заході України ці фінансові інституції планують виділити 400 млн доларів.

Проектом передбачається реконструкція газотранспортної системи для збільшення пропускної здатності труби та покращення можливості реверсу газу. На сьогодні українські газосховища заповнені менше ніж на половину. Цього газу може вистачити до грудня. 

Читайте також: Україні потрібен не інший постачальник газу, а зміна власної свідомості
Додаткові обсяги газу Україна може купувати в Польщі, Угорщини та Словаччини. Цей ринок оцінюють в 10-30 млрд. м3. Річний імпорт газу в Україну складає 20 млрд. м3.  

Інвестиції європейських банків можуть покращити можливості імпортувати газ із Заходу. Для правового забезпечення реверсу йдуть переговори України, Росії та ЄС.
ЄБРР активно допомагає проектам енергозбереження. Інвестиції направлені в реконструкцію ліній електропередач від гідроелектростанцій, що дозволить зменшити втрати системи. Виділені кошти для придбання теплолічильників для житлових будинків. Облік тепла дозволяє стежити за витратами, а потім приймати рішення про економію.

Є проекти для розвитку сонячної та вітрової енергетики. 

Читайте також: Український винахідник розробив унікальний вітрогенератор 
Залишається важливим те, що Україна надалі є транзитером російського газу до Європи. Територією України проходить третина газу, котрий постачається з Росії в Європу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка