Про важливість підрахунку використання всієї енергії в будинку

Про те, що для створення комфорту в будинку чи квартирі використовується енергія, переважно згадуємо тільки при оплаті рахунків і бачимо тільки грошові цифри. Щоб ці цифри не були «спустошливими» для нашого гаманця треба ще й рахувати кількість використаної енергії і оцінювати місця та способи для її економії.

Енергію ж використовуємо для обігрівання, приготування гарячої води, для охолодження будинку, для готування їжі, для освітлення та для роботи побутових електроприладів.

Немала кількість енергії йде на забезпечення гарячою водою. Від стилю нашого життя залежить кількість гарячої води для ванн, душу, для миття посуду, для прання і унітазу. Якщо використовуємо ванну, то в неї напускаємо біля 110 літрів води (вода в ванні - 150х50х15 см). Нагрівання води з 10°C до 50°C вимагає використання енергії, яку можна порахувати так: нагрівання 1 л води на 1°C вимагає 4200 Дж. Отже, 4200 Дж х 110 л х 40°C = 18 МДж = 5 кВт*год.  
Якщо ж використати душ (30 л), то енергії буде використано 1,4 кВт*год.

Для приготування гарячих напоїв використовують електричний чайник, переважно з потужністю 2 кВт. Він нагріває 1 літр води менше ніж за 3 хвилини. Щоденне використання електрочайника може бути в межах 1 кВт*год. Якщо використовувати мікрохвильову піч щоденно по 20 хвилин, то використовується по 0,5 кВт*год енергії.

В таблиці деякі цифри з типового споживання енергії в побуті:

Чайник

3 кВт

1⁄3 год

1 кВт*год

Мікрохвильовка

1,4 кВт

1⁄3 год

0,5 кВт*год

Електрична плита

3,3 кВт

1⁄2 год

1,6 кВт*год

Електрична духовка

3 кВт

1⁄2 год

1,5 кВт*год

Пральна машина

2,5 кВт

0,4 год

1 кВт*год

Електросушка

2,5 кВт

0,8 год

2 кВт*год

Машина для миття посуду

2,5 кВт

0,6 год

1,5 кВт*год

Холодильник

0,02 кВт

24 год

0,5 кВт*год

Морозильна камера

0,09 кВт

24 год

2,3 кВт*год

Кондиціонер

0,6 кВт

1 год

0,6 кВт*год


Загальна кількість енергії, яка щоденно потрібна для підігрівання води і роботи приладів складає близько 12 кВт*год для однієї особи на добу. Але більше енергії йде на догрівання повітря в приміщенні. Якщо брати до уваги тільки одну особу, то для неї може вистачати в приміщенні електричний нагрівач потужністю 1 кВт, що за добу споживає 24 кВт*год. Але тут не враховується енергія для різних приміщень будинку для перебування (коридори, кухня, вітальня, спальня), що збільшує добову потребу в енергії.

Добове споживання енергії на одну особу сягає 37 кВт*год (12 на теплу воду, 24 на тепле повітря і 1 на охолодження). Виходячи з цих цифр можна оцінювати можливості використання різних видів палива для отримання необхідної енергії, а звідси й виходять суми по рахунках для оплати за енергію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка