Прискорення енергетичних переходів може збільшити світовий ВВП на 2,4% - IRENA

Прискорення енергетичних переходів з метою обмеження глобального потепління до 1,5°C до 2050 року може збільшити світовий ВВП на 2,4% протягом наступного десятиліття у порівнянні з поточними планами або запланованим енергетичним сценарієм (PES).

Про це йдеться у останньому звіті Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), передає balkangreenenergynews.com

«У 2050 році з’явиться до 122 мільйонів робочих місць, пов'язаних з енергетикою, що більш ніж удвічі перевищує сьогоднішні 58 мільйонів, причому тільки на сектор відновлюваних джерел енергії припадає більше третини всіх робочих місць в енергетиці, або 43 мільйони, - . - Найбільша частка робочих місць буде припадати на сонячну електроенергію, за якою підуть біоенергетика, вітер і гідроенергетика».

Необхідні щорічні інвестиції у сценарій IRENA з температурою 1,5°C оцінюються у 4,4 трлн доларів США, є високими, але здійсненними - це близько 5% світового ВВП у 2019 році. «До 2050 року у цілому буде потрібно 33 трильйони доларів США додаткових інвестицій в такі області, як енергоефективність, поновлювані джерела енергії, електромережі, водень та інновації, - зазначають в організації. – Однак вигоди значно перевищать витрати: кожен долар, витрачений на енергетичний перехід, принесе від 2 до 5,5 доларів США, що у сукупності складе від 61 до 164 трильйонів доларів США до середини століття».

Як зазначають в IRENA, окупність ще вище, коли враховується вплив на забруднення повітря, здоров'я людини і зміна клімату.

«Обмеження глобального потепління до 1,5°C вимагатиме, серед іншого, поетапної відмови від вугілля і обмеження інвестицій в нафту і газ, - прогнозують в організації. - У найближчі роки технологіям енергетичного переходу буде легше отримати доступне довгострокове боргове фінансування, в той час як приватні фінансисти будуть все частіше уникати активів, пов'язаних з викопним паливом, і будуть змушені покладатися на пайове фінансування за рахунок нерозподіленого прибутку і нових випусків акцій».

Проте державне фінансування буде все ще мати вирішальне значення, забезпечуючи швидкий, справедливий та інклюзивний перехід до енергетики та полегшуючи приватне фінансування, наголошують в IRENA, уточнивши, що сценарій 1,5°C передбачає майже подвоєння таких інвестицій з 450 мільярдів доларів США у 2019 році до приблизно 780 мільярдів доларів США.

IRENA також закликає політиків усунути ринкові перекоси, які сприяють викопному паливу, включаючи поступове скасування субсидій на викопне паливо і зміну фіскальних систем, щоб відобразити негативні екологічні, медичні та соціальні витрати викопного палива.

«Міжнародне співробітництво як важливу частину глобального енергетичного переходу треба розширювати, - йдеться у доповіді. - Необхідні цілісні рамки глобальної політики, щоб об'єднати країни для забезпечення справедливого переходу, який нікого не залишить позаду і зміцнить міжнародний потік фінансів, потенціалу і технологій».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка