Президент підписав закон про зелені номери для електромобілів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів. Про це свідчить інформація на сторінці відповідного законопроекту №10405 на сайті Верховної Ради - закон повернуто з підписом президента 6 серпня.

Як передає Бізнес Цензор, уряду доручено розробити і прийняти зміни в державні стандарти, передбачивши спеціальні номерні знаки із зеленим кольором шрифту для електромобілів, введення нових дорожніх знаків «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів», а також визначити вимоги до облаштування машиномісць і паркомісць для таких авто.

Крім того, документом внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та закон «Про дорожній рух», які покликані законодавчо захистити право водіїв транспортних засобів оснащених електричними двигунами з доступу до зарядних станцій для електромобілів. Зокрема, законом встановлено, що зупинка або стоянка транспортних засобів на місцях, позначених відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку або стоянка тільки електромобілів, а також обмеження доступу до таких місць, тягне покарання у вигляді штрафу в розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 грн).

Законом покладено обов'язок щодо складання протоколів та розгляд справ про такі порушення на уповноважених осіб органів внутрішніх справ (Національної поліції). Також закон уточнює термінологію – в законі «Про дорожній рух» слова «електромобілями» замінено словами «транспортними засобами, оснащеними електричним двигунами (одним або декількома)» та інші. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: