Правильне використання місцевих біоресурсів дозволило чешському містечку стати енергонезалежним

За 80 кілометрів від Праги знаходиться невелике поселення Кнежице, яке стало прикладом господарності після успішного впровадження екологічно чистих технологій виробництва теплової та електричної енергії. Тут навчились використовувати відходи для перетворення їх в енергетичний ресурс, а це дало можливість вирішити комунальні, екологічні і навіть соціальні проблеми мешканців, повідомляє pvgazeta.info.

Проживає в містечку біля 500 людей, хоча воно більше подібне на село – живуть мешканці в одно- і півтора-поверхових будиночках. Є окрема територія – промислова зона, де розміщено кілька будівель, тюки соломи та  купи трісок і хмизу.

В місцевій котельні є два котли: один для спалювання трісок, а другий – для соломи. Потужності кожного з них – по 500 тонн палива на рік. 

5.jpg

Місцеві фермери продають залишки соломи для котельні. Для заготівлі трісок є подрібнювачі гілок і дерев’яного сміття, яке збирають на території містечка та біля нього. Ще частину трісок отримують з відходів при лісозаготівлях. Цей спосіб отримання палива для котельні є набагато дешевший, ніж використання газу.

9.JPG

Котельня обігріває школу, дитячий садок і будинок для престарілих. Але до централізованого обігрівання приєднано 90% житлових будинків. Вигоду отримують і місцевий бюджет, і мешканці.

Працює на території містечка і біогазова установка. 

6.jpg

Вона використовує гноївку, гній та інші органічні відходи. На виході мають якісні рідкі добрива та електроенергію. На постачанні гною заробляють фермери, які мають свиней у радіусі 20-30 км від містечка. Тепер вони не платять за утилізацію гною, а ще отримують за це плату. Вартість тонни рідкого біодобрива дорівнює вартості зданого гною. Добриво купують й інші мешканці, адже це натуральне добриво, а в своєму господарстві вони не мають корів, щоб використовувати його для компостування і вивезення на поля. 

7.jpg

Виграш місцевої влади є ще в тому, що не потрібно будувати очисні споруди для каналізаційних стоків – все відправляється в біогазову установку. Не потрібно вивозити на звалища органічні відходи, адже за це треба б платити. І головне, що не буде бродіння від якого утворюється вільний метан, який суттєво сприяє зміні клімату на землі.

8.jpg

Громада створила напрямок економічної та енергетичної самодостатності, що скріплює й державну енергетичну безпеку, покращує екологію та відкриває нові робочі місця. Будівництво котельні, біогазової установки дало шанс заробити більшій кількості людей, а тепер на постійній основі працюють п’ятеро, а ще кілька сезонно. Проект забезпечив роботою 5% населення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка