Позиція українського уряду не дозволяє NEFCO відновити «зелені» інвестиції

Позиція українського уряду змушує NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation) відмовитися інвестувати у нові проекти відновлюваної енергетики в країні.

Про це йдеться у листі надісланому Європейсько-українському енергетичному агентству (ЄУЕА) 3 червня, передає interfax.com.ua

Зокрема, NEFCO вважає введення акцизного податку на електроенергію ВДЕ неправильним кроком, пропонуючи субсидувати чисту енергію, збільшуючи податок на викиди CO2.

NEFCO також стурбована невиконанням держпідприємством "Гарантований покупець" зобов'язань з оплати електроенергії виробленої з відновлюваних джерел, що порушує торішні домовленості з урядом.

"NEFCO серйозно розчарована тим, що Уряд України заднім числом знижує «зелені» тарифи для вже затверджених проектів", - йдеться також у листі.

Раніше керуючий директор NEFCO Тронд Моє на початку грудня минулого року заявив про припинення інвестицій у нові проекти відновлюваної електроенергетики через ситуацію з боргами з оплати виробленої електроенергії. "Майбутнє ВДЕ в Україні в зоні ризику через ситуацію з відсутністю оплати за вироблену електроенергію і зниження зелених тарифів, – сказав він тоді. - NEFCO не може тепер підтверджувати нові інвестиції в цю галузь до того часу, поки ситуація з «зеленими» тарифами не буде вирішена і держава не почне розраховуватися з ВДЕ-виробниками".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка