Повітряні теплові насоси ефективніші від електричних бойлерів

Теплові помпи, як елементи обладнання відновлювальної енергії, забезпечують вироблення гарячої води протягом року незалежно від того чи світить сонце, чи похмуро, чи завантажений котел дровами або чи є дешевий газ. Виробництво гарячої води тепловими помпами є втричі дешевшим від бойлерного (тенового) нагрівання води.

Повітряні теплові помпи, завданням яких є вироблення гарячої води, стають більш популярними. Відмінністю різних виробників є сама будова теплової помпи і спосіб подавання повітря, як джерела тепла.

Теплові помпи можуть постачатися в комплекті з накопичувачем (бойлером) гарячої води. Такі пристрої можуть мати від 80 до 300 літрів запасу води і займати до 2 метрів висоти.

Окремим типом теплових помп є ті, які можна приєднати до існуючих теплообмінників в бойлерах. Така теплова помпа займає дуже малий об’єм і може розміститися в будь-якому приміщенні – розміри помпи можуть бути меншими ніж 0,6х0,6х0,5 м. Розміри і об’єм бойлера суттєво залежить від звичок мешканців у використанні гарячої води (часті ванни чи регулярний душ). Для 4 осіб може вистачати і 60-120 літрів, а для деяких 4-особових сімей потрібно і більше 240 літрів.

Забір повітря, з якого «відбирається» тепло може проводитися у внутрішньому приміщенні або братися ззовні. Кімнатний відбір тепла з повітря не надто вистуджує приміщення, адже теплова помпа працює всього кілька годин на добу – краще давати їй режим працювати в нічний час на низькому електричному тарифі. Забір повітря з вулиці може відбуватися тільки до температури зовнішнього повітря мінус 15-20 °С, а далі повинен вмикатися інший пристрій для готування гарячої води (напр., дров’яний котел, який переважно і працює при такій температурі). 

Повітряна теплова помпа використовує електроенергію не для безпосереднього нагрівання гарячої води, а тільки для роботи компресора, циркуляційного насоса і вентилятора. Саме тепло відбирається з повітря, яке через первинний теплообмінник доводить до кипіння рідину теплової помпи, яка знаходиться під тиском і має низьку температуру кипіння. Перегріта пара цієї рідини після цього поступає до охолоджувача (конденсатора), де пара перетворюється у рідкий стан – виділяючи при цьому тепло згідно законів фізики. Від цього тепла у вторинному теплообміннику нагрівається вторинний теплоносій, який подається в змійовик бойлера і передає тепло холодній воді, нагріваючи бойлер. Цей процес повторюється циклічно.

2.jpg

Для виробництва 1 кВт тепла від теплової помпи використовується 0,25-0,35 кВт*год електроенергії (для роботи компресора, вентилятора і насоса), а бойлеру для отримання 1 кВт тепла потрібно 1,05 кВт*год електроенергії (для роботи електричного тена).  В середньому для нагрівання 100 л води в бойлері потрібно 4,5-5,5 кВт*год електроенергії, а повітряна теплова помпа для цього процесу використає 1-1,5 кВт*год електроенергії. На такий же процес, нагрівання 100 літрів гарячої води, газовий котел чи колонка спалять біля 0,6 кубометра газу. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка