Потужності "зеленої" енергетики зростуть на 60% в наступні 5 років – МЕА

До 2026 року потужність відновлюваних джерел енергії у світі зросте у порівнянні з 2020 роком більш ніж на 60% - до 4800 ГВт.

Такий прогноз озвучили аналітики міжнародного енергетичного агентства (МЕА), передає greendeal.org.ua

До 2026 року на ВДЕ припадатиме майже 95% приросту світових енергетичних потужностей. При цьому сонячна генерація забезпечить більше половини приросту відновлюваних потужностей до 2026 року.

МЕА прогнозує, що 80% зростання ВДЕ-генерації по всьому світу забезпечать Китай (43%), країни Європи, США та Індія.

Відзначається, що незважаючи на зростання цін на матеріали для виготовлення сонячних панелей і вітряних турбін, МЕА поліпшило прогнози зростання ВДЕ-генерації у 2021 році до 290 ГВт (раніше – 270 ГВт).

"Рекордне зростання відновлюваної генерації у поточному році на 290 ГВт є ще однією ознакою виникнення нової глобальної енергетичної економіки, - каже виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль. - Високі ціни на сировину та енергоносії, які ми спостерігаємо сьогодні, створюють нові проблеми для сфери відновлюваної енергетики, однак високі ціни на викопне паливо також роблять ВДЕ ще більш конкурентоспроможними".

У МЕА очікують, що зростання сонячних потужностей у 2021 році складе 17%. Таким чином, обсяги сонячної енергетики зростуть на рекордні 160 ГВт. Вітроенергетичні потужності (наземні та офшорні) зростуть на 89 ГВт у поточному році, тоді як у попередньому - зростання склало 113,5 ГВт.

Очікується, що світові біоенергетичні потужності зростуть на 9,8 ГВт у 2021 році.

Аналітики МЕА вказують, що рекордне зростання ВДЕ-потужностей відбудеться незважаючи на нинішні високі ціни на сировину і транспортування. Разом з тим фахівці уточнюють: якщо ціни залишаться високими до кінця 2022 року, вартість інвестицій у вітроенергетику відкотиться до рівнів 2015 року, а зниження собівартості виробництва сонячних фотоелектричних систем, що спостерігалося останні три роки, може бути зведено нанівець.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка