Потужності біогазових установок в Україні за останніх три роки зросли майже втричі

Якщо наприкінці 2014 року в Україні встановили 14 МВт біогазових установок, які генерують електроенергію за «зеленим» тарифом, то станом на кінець січня 2018 року потужності зросли до 40 МВт. З них 15 МВт – це біогазові установки, які працюють на полігонах твердих побутових відходів, а ще 25 МВт – потужності, що виробляють біогаз із відходів сільського господарства

Галузь найбільш динамічно розвивалася у 2017 році: з 21 МВт станом на кінець 2016 р. – до 35 МВт. А в січні цього року за «зеленим» тарифом запрацювали біогазові установки сукупною потужністю 4,8 МВт. 

За словами Голови Держенергоефективності Сергія Савчука, пожвавленню розвитку цієї сфери сприяв розроблений спільно з Держенергоефективності та прийнятий у 2015 р. Закон України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/514-19). Цим Законом збільшено на 10 % «зелений» тариф для електроенергії з біомаси та біогазу до рівня 12,38 €ct/кВт·год. Також прийнято стимулюючий тариф на тепло, вироблене не лише з біомаси, а й з біогазу.

Виробництво біогазу з твердих побутових відходів є одним із найперспективніших напрямків, адже щороку в Україні утворюється приблизно 10 млн тонн відходів. З однієї тонни можна видобути 150-250 м3 звалищного газу, що містить 60-80 % чистого біометану. Отже, переробляючи відходи, щороку можна зміщувати близько 1 млрд м3 газу. 

Крім того, встановлення біогазових установок розв’язує проблему зменшення обсягів сміттєзвалищ і пожеж на них, покращує екологію, забезпечує генерацію «чистої» енергії зі сміття.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка