В Україні вдвічі зросла вітрова електрогенерація

За 2014 рік всі вітроелектростанції (ВЕС) материкової частини виробили 1,123 млрд кВт*год електроенергії, а в 2013 році виробництво було 630 млн кВт*год (включно з Кримом). Рівень цієї енергії в загальному балансі – 0,62%. 

Відновлювальна енергія для цього виду генерації не збільшила викиди СО2 в атмосферу на 500 тисяч тон, що могло б статись при традиційній генерації.

Протягом 2014 року введено в експлуатацію 126,3 МВт нових вітроенергетичних потужностей. Загальна встановлена потужність (без Криму, де залишилось 87,7 МВт) склала 409,5 МВт. Всі ці електростанції приєднані до енергомережі і продають електроенергію згідно «зеленого» тарифу. 

В зоні військових дій (Луганська і Донецька області) знаходяться три вітропарки, будівництво котрих зупинено. В 2014 році продовжувались роботи на нових майданчиках в Луганській, Запорізькій, Херсонській та Львівській областях. Нововведені ВЕС: Лутугінська («УК Вітряні парки України»), Берегова і Ставки («Віндкрафт Україна»), Ботіївська («ВіндПауер» ДТЕК). Чотири вітротурбіни FL 2500-100 потужністю по 2,5 МВт встановлені в Очаківському вітропарку (Миколаївська область), а дві турбіни Vestas V-112 потужністю по 3,3 МВт на ВЕС «Старий Самбір-1» (Львівщина). 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка