Потужність сонячних установок в усьому світі додатково зросте на 64,7 ГВт у 2016 році

В наступному році ринок сонячної енергетики зросте лише на 13%. При цьому експерти очікують чимале зростання цієї галузі у США – Штати проводитимуть активну «сонячну» політику з метою випередження Японії та виходу на друге місце в світі по кількості та потужності сонячних установок. 

Такі припущення оприлюднила нещодавно дослідницька компанія Mercom Capital Group, підготувавши прогноз розвитку ринку сонячної енергетики на 2016 рік, повідомляє PV-magazine.


Так, аналітики Mercom Capital зазначають, що 2016 буде ще одним роком зростання для сонячної енергетики, хоча й найповільнішим за останні 10 років. 

До трійки «сонячних» лідерів, як завжди, входитимуть: Китай, Японія та США. Разом ці країни займатимуть 65% світового ринку сонячної енергетики. Четверте місце займатиме Індія. При цьому аналітики прогнозують, що в 2016 році друге місце займатиме США, випередивши Японію. 


Китай залишатиметься безперечним лідером ринку. Лише за дев’ять місяців 2015 року сонячні потужності Китаю збільшилися на 10 ГВт. У 2016 році  таке зростання становитиме ще +19,5 ГВт. Mercom Capital зазначають, що неабияку роль у цьому відіграє жорстка політика уряду країни. Приміром, Китай планує ввести нову квоту, згідно з якою кожна провінція має встановити на свій території сонячні установки потужністю не менше 5,3 ГВт. 

Зростання галузі сонячної енергетики в Японії дещо сповільниться у 2016 році, що викликано зменшенням тарифів на традиційні джерела енергії в країні. 

Що стосується Європи, то «сонячне» лідерство у наступному році належатиме Великобританії, після якої йтимуть Німеччина та Франція. Однак, більших якісних прогнозів Mercom Capital давати не беруться у зв’язку з невизначеністю деяких питань після нещодавнього проведення кліматичної конференції ООН. 

Як очікують аналітики, Індія має здивувати у наступному році. Як відомо, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді запросив близько 110 країн приєднатися до так званого Міжнародного агентства з сонячної політики (InSPA). Організація буде виступати в якості платформи для країн світу, щоб поділитися технологіями і не покладатися на дорогі рішення з ЄС і США. Експерти в галузі енергетики вже заявили, що в такий спосіб Індія хоче позиціонувати себе як ключового гравця на глобальному сонячному ринку і остаточно змістити вектор розвитку сонячної генерації в країни, що розвиваються.

Mercom Capital також пророкує подвоєння сонячних потужностей Індії в 2016 році – потужність нових сонячних установок має становити щонайменше 3,6 ГВт. Однак у порівнянні з трійкою світових лідерів, це дуже незначний результат. До того ж, аналітики Mercom не впевнені, що у наступному році Індії вдасться наростити сонячні потужності до 12 ГВт, як пообіцяв прем’єр-міністр країни на конференції ООН в Парижі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка