Посли 8 країн закликають Україну не підривати довіру інвесторів у ВДЕ

Посли Бельгії, Великобританії, Канади, Норвегії, Німеччини, Франції, Швеції та Південної Кореї в Україні закликали не допустити неповернення інвестицій вкладених у зведення в країні об’єктів на відновлюваних джерелах енергії.

Про це йдеться у листі адресованому керівництву країни, передає Енергореформа

"Ми з оптимізмом дивимося на переговорний процес, який український уряд зараз проводить з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства і який у найближчі тижні повинен привести до консенсусної угоди з іноземними інвесторами і відповідними зацікавленими сторонами, - йдеться у листі. - За умови необхідної доброї волі з обох сторін проект меморандуму може бути доопрацьований, забезпечуючи можливу основу для врегулювання.

Посли усвідомлюють, що електроенергетичний сектор України в даний час стоїть перед серйозними викликами, але закликають не вносити в закони і правила ринку незворотні зміни, які не дозволять інвесторам гарантовано повернути свої інвестиції.

У тексті листа наголошується, що в даний час іноземні компанії вклали вже більше $2 млрд інвестицій у розвиток сектора відновлюваної енергетики України, що свідчить про довіру до виконання країною своїх регуляторних і законодавчих зобов'язань.

Посли закликали не підривати довіру інвесторів прийняттям рішень, які можуть мати короткострокову вигоду, але разом з тим негативні довгострокові наслідки для електроенергетичного сектора і для інвестиційного клімату України в цілому.

"Ряд українських проектів з відновлюваної енергетики були забезпечені гарантіями експортного кредиту, наданого зарубіжними урядами, - йдеться листі. - Не виключено, що будь-яка одностороння відміна правових гарантій з боку України може призвести до того, що надання державних кредитних гарантій у майбутньому буде здійснюватися з великим небажанням".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: