Посеред Мілана виріс «вертикальний ліс» за $2,5 млрд

У самому центрі Мілана (Італія) відкрився комплекс хмарочосів з "вертикальним лісом".

Проект Bosco Verticale, який передбачає симбіоз житлових багатоповерхових будинків і зелених насаджень, був зведений у рамках спрямованої на збільшення частки екологічної забудови програми Metrobosco. Комплекс складається з двох хмарочосів, які піднімаються на 87 та 119 метрів. Поряд з традиційною начинкою: офіси, кафе, житлові площі, торговий центр, кілька концертних залів і кінотеатрів, будівлі мають і «зелені» інновації: система збирання і фільтрації дощової води, індивідуальне опалення, сонячні батареї і вітряки на даху. Але найголовніше – у двох хмарочосах поєднуються на перший погляд мало поєднувані речі - залізобетонні конструкції і екосистема цілого лісу. У холі, коридорах, на балконах, оглядових майданчиках, фасадах, на даху та у багатьох інших місцях Bosco Verticale росте місцева та екзотична зелень.

Завдяки розташованим у неправильному порядку поверхам тераси і балкони на фасадах веж створюють асиметричну структруру. Таке архітектурне рішення дозволяє мешканцям хмарочосів використовувати близько 8,900 м2 для прийняття сонячних ванн та релаксації посеред майже цілого гектара «вертикального лісу».

Згідно з інформацією, у міланському екокомплексі було висаджено справжній ліс, який складається з близько 800 дерев різних порід, 4 тис різноманітних кущів і 15 тис. газонів. Ретельно підібрані і розташовані у межах висотних будівель рослини представляють собою замкнуту екосистему, яка буде міняти зовнішній вигляд в залежності від пори року. При цьому зелені насадження не потребують постійної уваги обслуговуючого персоналу – водою, світлом (у приміщенні) та поживними речовинами рослини забезпечує інтелектуальна система хмарочосів.За проект Bosco Verticale архітектори Boeri Studio (Мілан) були удостоєні нагороди 2014 International Highrise Award. Нині висотний комплекс претендує на звання «найзеленішого у 2015 році».

Примітно, що уряд та приватні інвестори вклали у «вертикальний ліс» понад 2,5 млрд доларів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка