Португальські архітектори представили «будинок-соняшник», що рухається за положенням сонця

Як відомо, ефективність та виробіток встановлених на даху будинку сонячних панелей багато в чому залежить від їх положення відносно сонячних променів. 

Архітектурна компанія Casas em Movimento з Португалії розробила декілька прототипів сучасних житлових будинків, які повністю працюють за рахунок сонячної енергії і здатні відстежувати та рухатися за положенням сонця. Більше того, щоб не бути багатослівними, архітектори вже побудували одну з таких новобудов, повідомляє Іnhabitat.com.


Існуюча на сьогоднішній день адміністративна будівля слугує своєріднім офісом для розробників. Як розповіли дизайнери, на створення такого концепту їх надихнув соняшник, що здатен протягом дня обертатися за сонцем. 

«Ефект соняшника» полягає у об’єднанні двох обертальних рухів. По-перше, уся конструкція новобудови може обертатися на 180° протягом дня. По-друге, повністю вкрита сонячними панелями покрівля даху також відстежує рух сонця. При цьому максимальний кут нахилу становить 90º.


Португальські архітектори запевняють, що їх «будинок-соняшник» незвичної конструкції здатен виробляти  25,000 кВт-год на рік. А це у п’ять разів більше, ніж виробіток стандартного одноповерхового будинку з сонячними панелями на даху. 

За рухливість будинка та його здатність відстежувати сонячні промені відповідає спеціальна програма. 

Щодня для обертання будівлі використовується така кількість енергії, що еквівалентна роботі шести лампочок на 60 Вт протягом однієї години – незначні енергозатрати, враховуючи загальну кількість виробленої будинком енергії. 


Дизайнери також зауважують, що рух даху також буде запрограмований таким чином, щоб забезпечувати протягом дня оптимальну кількість світла і тіні в помешканні. Таким чином, влітку на охолодженні будинку можна зекономити близько 80% енергії. Відповідно взимку покрівля на даху буде рухатися з урахуванням максимального отримання будинком сонячного світла. 

Власники такого будинку можуть самостійно змінити швидкість обертання будівлі. Хоча на один оберт необхідно виділити мінімум 12 хвилин. Це зроблено для того, щоб не створювати «землетрусів» всередині помешкання. Іншими словами, плавне обертання помешкання не заважатиме його власникам у побутових справах. 

На сьогоднішній день вартість такого будинку висока – близько 6 400 тис. євро за квадратний метр. Однак архітектори сподіваються у найближчому майбутньому оптимізувати та значно зменшити вартість такої оселі. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка