Португальська авіакомпанія здійснила перший у світі політ без пластику на борту

Португальська авіакомпанія Hi Fly здійснила перший політ з Лісабона до бразильського міста Натал, не використовуючи одноразові пластикові вироби на борту. Компанія заявила, що більше не може ігнорувати вплив одноразового пластику на навколишнє середовище та здоров’я людей, пише The Telegraph.

Авіакомпанії використовують на борту своїх літаків велику кількість одноразового пластику, в тому числі одноразові столові прибори і багато неперероблюваної упаковки. Президент Hi Fly Пауло Мірпурі заявив про те, що перші експериментальні польоти без пластику допоможуть визначити ефективність екологічних альтернатив. Під час пробних польотів 700 пасажирів використовували бамбукові столові прилади, папір і контейнери, які можна відправити в компост. Серед багаторазових пластикових предметів, були замінені чашки, ложки, упаковка для постільної білизни, пляшки для безалкогольних напоїв та зубні щітки. До кінця 2019 року Hi Fly планує стати першою в світі авіакомпанією, що повністю відмовилася від пластику.

«Ми знаємо з відгуків, які ми отримали від авіакомпаній і пасажирів, що це правильне рішення, – сказав Мірпурі. – Ці випробувальні польоти запобігатимуть потраплянню в навколишнє середовище приблизно 350 кг одноразової пластмаси».

Відмова від одноразового пластику є перспективним кроком для авіаційної промисловості, але чи будуть інші авіакомпанії слідувати цьому? Ірландська авіакомпанія Ryanair до 2023 року пообіцяла не використовувати пластик під час польотів і в своїх офісах. Air New Zealand вже перестала пропонувати на борту деякі пластикові предмети і планує поступово відмовитися від пластику. Alaska Airlines стала першою американською авіакомпанією, яка відмовилася від пластикових соломинок в травні 2018 року. За нею це зробили інші американські авіакомпанії, такі як Delta і American Airlines.

За даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), пасажири авіакомпаній виробили понад 5,7 мільйона тонн відходів у 2017 році. Якщо не вжити жодних заходів, ця цифра подвоїться протягом 15 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка