Португальці розробили миючий засіб для підвищення ефективності сонячних панелей

У Португалії розробили миючий засіб для підвищення ефективності сонячних панелей.

Інноваційний продукт Solar Wash Protect представила португальська компанія ChemiTek, передає ecotechnica.com.ua

За допомогою невеликої кількості миючого розчину швидко видаляють навіть найсильніші забруднення на сонячних панелях, при цьому велика частина обробленої води використовується для фінального ополіскування панелей.

Додатковою перевагою нового продукту став антиадгезійний захист, який залишається на поверхні панелей після очищення. Крім полегшення обслуговування, це також знижує потенційну ступінь забруднення, і дозволяє СЕС виробляти більше енергії у періоди між технічним обслуговуванням.

Дистриб'юторську угоду на поставку інноваційного продукту з ChemiTek підписала малайзійська TNB Energy Services Sdn Bhd (TNBES), дочірня компанія Tenaga Nasional Berhad (TNB), яка спеціалізується на роботах з техобслуговування промислових систем сонячної енергетики.

«Ми виконуємо великий обсяг робіт з експлуатації та технічного обслуговування СЕС з початку 2000 року, останнім часом ремонтні бригади витрачали занадто багато часу і води, щоб очистити панелі від пташиного посліду, вуглецевих відкладень, пилку, смоли і пилу, - зазначають у компанії. - Нещодавно ми протестували сертифіковані TÜV Sud сонячні чистячі засоби від ChemiTek, які показали приголомшливі результати: вдалося швидко видалити навіть найсильніші забруднення за допомогою невеликої кількості миючого розчину SWP, при цьому велика частина обробленої води використовувалася для ополіскування панелей в кінці процесу».

Очікується, що до 2030 року встановлена потужність сонячних електростанцій в Малайзії зросте у 4 рази до 4 ГВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка