Португалія побудує гігаватний завод з виробництва «зеленого» водню

У Португалії біля морського порту Синиш планують побудувати завод з виробництва «зеленого» водню на «сонячній» електроенергії.

Проект реалізують національні енергетичний та нафтогазовий гіганти EDP і GALP при підтримці уряду, передає renen.

Електроенергія для виробництва водню буде поставлятися сонячною електростанцією потужністю 1 ГВт. Електроліз планується запустити вже у 2023 році, а вихід на повну потужність в 1 ГВт запланований на 2030 рік. Передбачається, що завод стане одним з найбільших у світі.

За словами міністра довкілля Португалії Жоао Матоса Фернандеса, завод став ключовою частиною пакету стимулюючих заходів країни у відповідь на економічний колапс, викликаний Covid-19. "Економіка не може розвиватися за старими лекалами, і наша пост-коронавірусна концепція полягає в тому, щоб створювати добробут за допомогою проектів, які скорочують викиди вуглецю і сприяють енергетичному переходу і стійкої мобільності, — заявив він. -Виробництво «зеленого» водню буде орієнтоване як на внутрішній ринок, так і на експорт, оскільки ми здатні виробляти водень за набагато нижчою ціною, ніж країни Північної Європи».

Міністр нагадав, що на минулорічному сонячному тендері середня ціна була встановлена на рівні 20 євро за МВт-год. «Португалія може виробляти електроенергію за найнижчою ціною в світі, - наголосив Жоао Матос Фернандес, додавши, що новий конкурсний відбір у сонячній енергетиці, який відклали через коронавірус, почнеться у червні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка