Поляки задоволені центральним опаленням у будинках

Постійно піднімаються питання великих коштів, які «відбирає» взимку система опалення помешкання. Пропонуються різні способи для зменшення споживання, для встановлення ефективнішого обладнання, для зменшення тепловтрат. Але не всі поради використовуються і не всі мешканці готові їх застосовувати.

Для прикладу можна привести сусідню Польщу, де знову звертають увагу на проблему усвідомлення кожним мешканцем і своєї активної участі в процесах впровадження економії теплоносіїв та енергії. Згідно прогнозних даних Міністерства Промисловості, які опубліковані в документі «Прогнозування потреби на паливо і енергію до 2030 року», споживання тепла в найближчі 15 років зросте на 20%.

Щоб обмежити такий ріст витрат планується задіювати інвестиції в термомодернізацію на основі формули приватно-публічного партнерства. Однак, важливим залишається підвищення усвідомлення мешканців у доцільності зменшення споживання тепла. Ця теза випливає з аналізу анкетування мешканців з питань економії.

Дослідження громадської думки проводила компанія GPEC. Першим суттєвим показником відповідей є те, що 50% мешканців підтримують температуру в приміщенні вищою 24°С. Але найбільш оптимальною і здоровою температурою для людини є 20-21°С. Завищена температура не тільки впливає на збільшення рахунків за енергію, але також не сприяє здоров’ю і приводить до пересушення приміщень.

На споживання енергії також впливає спосіб провітрювання приміщень. Серед анкетованих, аж 31% відкривають вікна кілька разів на кілька хвилин, не знаючи, що провітрювання через відкривання – приводить до втрат тепла і дає рух повітря тільки в межах вікна. Ефективним є короткочасне інтенсивне провітрювання.

Понад 38% мешканців закривають радіатори меблями і шторами. Тепло не може вільно розходитись по приміщенню і суттєво зменшує ефективність опалення.

Близько 68% опитаних повідомили, що для них важливим є турбота про довкілля. Власне, зменшення споживання енергії, створює можливість покращення якості повітря в населених пунктах. Опитані дали відповідь на питання: який спосіб обігрівання є найбільш економічним і одночасно екологічним. Близько 64% відповіли, що централізоване тепло є найбільш корисним. 

Близько 21% вважає, що обігрівання газом є найдешевшим, а 12% стверджують що найдешевшим є електричне обігрівання (хоча в Польщі воно є найдорожчим).

39% опитаних ствердили, що при купівлі нового житла істотним елементом при його виборі була б можливість обігрівання від централізованого теплопостачання. В деяких воєводствах такі показники відповідей дійшли до 70%.

Враховуючи відповіді такого дослідження можна зрозуміти конкретність і результативність способів економії енергії, щоб першочергово впровадити в своєму помешканні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка